[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سبک شناسی درب :
سبک معاصر دارای قلب کلاسیک است. یک مجموعه جدید ، به منظور ایجاد یک احساس امروزی به هر اتاق. درب چوبی عالی با یک هماهنگی کلاسیک ، با استفاده از یک مفهوم مدرن و همه کاره برای کسانی که دوست دارند از هر جزئیات کوچک مراقبت کنند ، به روز شده اند. تزئینات ظریف با روکش های چوب و PVC با مکانیک های پیشرفته از لولا های نصب شده بر روی درب تا قفل های مغناطیسی و لوازم جانبی با طراحی مینیمالیستی و در عین حال تصمیم گرفته شده ترکیب شده اند. این واقعیت که اتصالات روکوب و چهارچوب ، شکل قاب و لنگه ، سبک آن را برجسته می کند ویک محصول را به یک مبلمان زیبا تبدیل کرده است.

انتخاب درب درسا:
در یک پروژه خانه یا فضای کار ، یک درب می تواند نقش برجسته ای را ایفا کند. این فقط یک ویژگی زیبایی شناختی نیست بلکه کاربردی است و در حقیقت انواع مختلفی از گشودگی وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های تعیین کننده هنگام انتخاب درب ، مواد است. هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند ، که بهتر می توانند طراحی خانه شما را ارتقا دهند.
درب چوبی یک تابلو است که یک دهانه را در ساختمان ، اتاق یا وسیله نقلیه پوشش می دهد. درها معمولاً از ماده ای سخت ، نیمه نفوذ پذیر و قابل شکست (مانند چوب یا فلز) ساخته می شوند ، اما گاهی اوقات از یک قاب سخت تشکیل شده است که در آن پنجره ها یا قاب ها قرار گرفته است. درها اغلب توسط لولا به یک قاب وصل می شوند در بیشتر موارد ، نمای داخلی یک درب با قسمت بیرونی آن مطابقت دارد. اما در موارد دیگر (به عنوان مثال ، درب خودرو) هر دو طرف از نظر کاملا متفاوت هستند.
غالباً درها دارای مکانیزم قفل هستند تا اطمینان حاصل شود که فقط بعضی از افراد می توانند آنها را باز کنند. درها می توانند وسایلی مانند دستگیره یا قفل و لولا داشته باشند که اجازه باز کردن و ورود را بدهد. به غیر از فراهم کردن دسترسی به داخل و خارج از فضا ، درها می توانند با جدا کردن مناطق با کارکردهای مختلف ، اجازه ورود به داخل و خارج از یک فضا ، تضمین حریم خصوصی را داشته باشند.

درب درسا:
با درب چوبی داخلی مسکونی با کیفیت بالا احساس جدیدی از خانه را کشف کنید. خانه مرکز زندگی ما ، عقب نشینی ما و واحه آسایش است. درهای داخلی مسکونی ما به این امر کمک می کند و این احساس دنج را به خانه شما ارائه می دهد.

طرح های درب چوبی

شخصیت درب

طرح های هندسی مدرن در درب چوبی، ویژگی هایی هستند که شخصیت را به درب می افزایند که در مجموعه درب های ما ، هدف برآورده کردن نیازهای کسانی است که به دنبال راه حل هایی با طراحی مدرن و بین المللی هستند.

درها ممکن است دارای اهداف زیبایی شناختی ، نمادین ، آیینی باشند درها غالباً در ادبیات و هنرها با واردات استعاری یا تمثیلی به عنوان بخشی از تغییر ظاهر می شوند.

تلفیق چوب و شیشه

تلفیق چوب و شیشه در انتخاب درب های اتاقی و سرویسی گزینه های متنوعی را به وجود می آورد که متناسب با ترجیح خریدار می تواند باشد. شما ممکن است گزینه درب شیشه ای را برای خانه خود انتخاب کنید زیرا آنها خارق العاده به نظر می رسند یا به دلیل اینکه شما نور طبیعی را ترجیح می دهید که درون اتاق ها جاری شود. آنها وقتی می خواهید یک اتاق را تقسیم کنید عالی هستند. سازگاری با تغییرات و متناسب بودن با انواع سلیقه های مدرن از مزایای این سبک می باشد.

درب روکش pvc

درب های روکش pvc بهترین راه حل برای کسانی که می خواهند بودجه و زیبا شناسی را ترکیب کنند و برای دوستداران سبک های مدرن و معاصر نیز مناسب است امروزه درب های روکش pvc با ظاهر واقع گرایانه با جلوه های نوآوری شده ما را به سمت یک سبک جدید سوق می دهند.

درب چوبی

درب چوبی غالبا مورد علاقه کسانی که طعم سنتی دارند می تواند جلوه ای گرم و طبیعی را به وجود آورد. این درب ها دارای چندین جوانب مثبت باشند آنها برای یک عمر دوام می آورند و به طبیعت احترام می گذارند.

با الهام از مجموعه های نمادین درب چوبی ، اما با یک احساس امروزی از نظر طراحی ، هنگامی که نام تجاری ما قصد دارد موقعیت خود را به عنوان رهبران بازار کاملا برقرار کند اگرچه این مجموعه از درب ها از نظر سبک و الهام از یک دیگر متفاوت هستند اما موارد مشترکی چون لولای تو کار ، قفل تو کار را دارند و انتخاب نوع و شکل قاب مشتریان ما را به هدف شان سوق می دهد و ما به عنوان درب درسا همواره کنار شما خواهیم ماند.

ساخت درب چوبی

در قدیم برای ساخت درب چوبی از چوب های طبیعی استفاده شده است. با توجه به رو به پایان بودن منابع طبیعی و درخت ها در ایران و از دست رفتن منابع طبیعی، استفاده از مصنوعات چوبی اجتناب ناپذیر می باشد و در این میان درب چوبی ساختمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. چوب دارای مزایای زیادی در استفاده درب چوبی می باشد ولی بطور کلی ساختار درب چوبی در قدیم تمام چوب بوده است.

در کنار معایبی که در بالا اعلان شد درب های جدید از ام دی اف استفاده می شود. به عبارت دیگرMDF با روکش PVC و روکش چوب همان زیبایی را خلق می کنند که در چوبی داشته اند. در حقیقت ظاهر درب همان روکش چوبی می باشد که با رنگ های پلی استر رنگ آمیزی شده است و مغزی درب ها از ام دی اف می باشد. این نوع درب های در بعضی مواقع از شبکه مشبک مانندی استفاده می کنند که وزن درب را کاهش دهند این نوع شبکه های تو خالی که شبکه هانی کام نیز نامیده می شود باعث سبک شدن وزن درب می شوند. این نوع شبکه های داخلی با ابعاد مختلف می باشند که می توان گفت هر چه فاصله شبکه در این نوع درب ها کمتر باشد مقاومت درب ها بیشتر می باشد.

درب های چوبی سفارشی

درب ها یا چهارچوب های سفارشی، درب چوبی یا چهارچوبهایی در اندازه های غیراستاندارد هستند که بنا به هر شرایطی به آن نیاز پیدا خواهید کرد کافی است با گذاشتن یک سفارش درب چوبی دلخواه خود را به خانه بیاورید.
تقریبا تمام قسمتهای درب قابل سفارش دادن است. شما می توانید هر بخش از درب را متناسب با نیازهای طراحی خود سفارش دهید.از جنس آن گرفته تا نوع روکش و مدل، طول، عرض، ارتفاع و ضخامت همینطور ابزار و یراق آلات و لوازم جانبی آن. همه اینها می تواند بنا بر نیازهای طراحی شما سفارش داده شده و ساخته شود.ممکن است تمایل داشته باشید هم درب ویژه ای را سفارش دهید و هم از یک سیستم ویژه امنیتی با داشتن قفل های ویژه برای امنیت درب منزل یا محل کار خود استفاده کنید. پس تأمل نکنید انتخاب کنید و سفارش دهید.
عموما” هر نوع درب با هر مدل و اندازه ای قابل نصب است. اما درب های سفارشی شرایط ویژه ای دارند. یک بعد سفارش دادن درب، به نحوه برخورد شما به دریافت کالای سفارشی تان باز می گردد. ( آیا می توانید بدون رؤیت مدل و لمس جنس کالایی را سفارش دهید؟ آیا عادت به خرید کالاهای سفارشی دارید؟) البته شما می توانید قبل از سفارش درب چوبی با مراجعه به بازار از جنس و مدل مورد علاقه تان اطمینان حاصل کنید و بعد برای محل مورد نظر دربی با ابعاد خاص و و سیستم های ویژه امنیتی سفارش بگذارید.
نکته بسیار مهم و اولویت اول شما در سفارش درب، استحکام آن است. پیش آمده هنگامیکه دربی را با مدل خاص و منحصربه فرد سفارش می دهید و بسیار هم از نظر ظاهر از آن راضی هستید به مرور زمان متوجه عدم کیفیت آن شده و به ناچار مجبور به تعویض آن می شوید. پس اطمینان از محل ساخت و آگاهی کامل از کیفیت محصولات کارخانه مورد نظر می تواند فاکتور اطمینان بخشی در دریافت آنچه که شما خواسته اید باشد. استفاده از روکش های نامناسب، نوار لبه ها ی بی کیفیت، چسبها و اتصالات بی دوام همگی می توانند در استحکام درب تآثیر بگذارند. پس همانطور که می بینید برای سفارشی کردن درب ها، همه نکات را باید لحاظ کرد چون درب ها از اجزای مهم ساختمان هستند که ماندگاری، حرف اول را در انتخاب آنها می زند.

درب تمام چوبی

درب چوبی همانگونه که نامش مشخص است تماماً از چوب تشکیل شده و کاملاً توپر می باشد. نظیر درب تمام چوب روسی ، درب تمام چوب راش و . این درب ها از استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به درب روکشی برخوردارند و از اینرو به الب عنوان درب های ورودی مورد استفاده قرار می گیرند. اما از معایب این نوع درب چوبی قیمت نسبتاً بالای آنها بود، ضمن اینکه در مقابل شرایط جوی حساس بوده و نحوه نگهداری این نوع درب ها در دوام آنها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

ساخت درب چوبی

چوب پایه و اساس ساخت درب چوبی ست. مزیت اصلی چوب در دسترس بودن آن در هر منطقه ای است. این ماده به سهولت در اختیار نجاران قرار میگیرد و درب هایی با طرح های متنوع توسط آنها ساخته میشود. درب های چوبی در انواع مختلف در بازار وجود دارند و انتخاب آنها بر اساس دوام, طول عمر و بودجه صاحب خانه صورت میگیرد. علاوه بر اینکه درب چوبی در تمام قسمت های داخلی خانه کاربرد دارند, از آنها نیز میتوان به عنوان درب ورودی ساختمان استفاده کرد.

درب چوبی چیست

درب چوبی در انواع و اقسام مختلفی در بازار موجود می باشد درب لابی تمام چوب ، درب اتاق ، درب ضد سرقت و… انواع مختلفی از درب می باشد که شما بسته به نیاز خود می توانید آن را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید دُرناب یکی از دفاتر نصب انواع درب چوبی می باشد که دارای نمونه کارهای بسیار مختلفی در این زمینه می باشد در صورتی که نیاز به خرید درب چوبی و همچنین استعلام قیمت درب چوبی را دارید می توانید با ما در تماس باشید برای این منظور کارشناسان این تیم در ساعات اداری و روزهای غیر تعطیل پاسخگوی سوالات شما در زمینه درب چوبی می باشند

همانگونه که از نامش پیداست نوعی از درب است که از چوب طبیعی ساخته شده است . عموما دربها از متریالهایی نظیر چوب ، فلز ، پی وی سی ، ام دی اف و یا شیشه ساخته میشوند .
درب چوبی یکی از قدیمی ترین انواع درب است که همچنان طرفداران زیادی دارد . درب چوبی از یک سازه نگهدارنده و لایه های رویین تشکیل شده است . سازه نگهدارنده درب از بخشهایی به نام بائو برخوردار است که استراکچر اصلی درب چوبی را تشکیل میدهند.

انواع درب چوبی
مهمترین عامل تفاوت در انواع درب چوبی ، جنس روکش آنهاست که میتواند از چوب بلوط ، گردو ، راش و غیره باشد . هنگام انتخاب جنس چوب به کار رفته در درب دو عامل مهم هستند یکی دوام و دیگری رنگ که میباست در همخوانی با دیزاین باشد

درب چوبی ام دی اف

حقیقت ظاهر درب چوبی می باشد که با رنگ های پلی استر رنگ آمیزی شده است و مغزی درب ها از ام دی اف می باشد. این نوع درب های در بعضی مواقع از شبکه مشبک مانندی استفاده می کنند که وزن درب را کاهش دهند این نوع شبکه های تو خالی که شبکه هانی کام نیز نامیده می شود باعث سبک شدن وزن درب چوبی می شوند. این نوع شبکه های داخلی با ابعاد مختلف می باشند که می توان گفت هر چه فاصله شبکه در این نوع درب ها کمتر باشد مقاومت درب چوبی بیشتر می باشد

نکات مهم در بسته بندی درب های چوبی

شرکت درسا در جهت حفظ کیفیت و افزایش اطمینان مشتری تمام اقلام ارسالی به مشتری اعم از درب های چوبی ، بدنه کمدهای چوبی ، درب چوبی و درب های روکش pvc را در بسته های مجزا از هم ، کد دار و داخل نایلون های حبابدار و بسته های کارتن مقاوم بسته بندی کرده و به همان صورت تحویل خریدار می نماید. این امر باعث می شود آسیب های احتمالی به حداقل کاهش یافته و نهایتا کالای سالمی تحویل خریدار گردد.

شرکت درسا در جهت کاهش آسیب های احتمالی در حمل و نقل درب چوبی کمدهای چوبی و درب های روکش pvc روش های متعددی را استفاده می نماید. استفاده از ماشین های حمل سالم و مورد اطمینان ، چینش درست کالا در داخل و سیله نقلیه ، حضور مسئول تحویل کالا در پروژه و استفاده از کارگران مجرب در تخلیه کالا و حمل به طبقات مطابق اصول و قاعده مناسب در بروز آسیب به درب های چوبی و محصولات دیگر نقش مهمی را ایفا می نماید و نهایتا قبول مسئولیت این موضوع حس اطمینان بیشتری را به خریدار می بخشد.

رنگ درب های چوبی

رنگ انتخابی برای درب چوبی بسیار مهم است. حساسیت بیش از حد معماران و سازندگان ساختمان ها برای انتخاب رنگ درب چوبی بیانگر تاثیر بسیار زیاد این المان بر زیبایی و ظاهر خوشایند کل ساختمان می باشد. عدم دقت کافی در زمینه انتخاب رنگ درب های چوبی قطعا باعث بوجود آمدن ناهماهنگی در کل ساختمان شده و در نهایت بیانگر زحمات به کار رفته نخواهد بود. نگاه ویژه به ترکیب رنگ ها ، جدا سازی رنگ ها ، استفاده از رنگ های مکمل ، رنگ های موجود در کف ، دیوار ها ، کابینت و کمدها باعث می شود رنگی برای درب های چوبی انتخاب شود که حداکثر تناسب را داشته باشد. تجربه نشان می دهد که یک درب چوبی با رنگ زیبا وقتی داخل ساختمان بدون تناسب رنگ وارد شود جلوه ای نداشته و نظم مجموعه را به هم می زند. ضمن اینکه نور ساختمان نیز در انتخاب رنگ تاثیر مستقیمی دارد.

رنگ در درب چوبی نقش های متفاوتی ایفا می کند. از یک سو با ایجاد لایه ای محافظ در مقابل نفوذ نور ، حشرات و آسیب های احتمالی مقاومت درب های چوبی را بیشتر می کنند از سوی دیگر جلا و زیبایی بیشتری به بافت اصلی چوب می بخشد و در واقع زیبایی چوب را دو چندان می کند ، رگ های چوبی نقش و نگار بیشتری پیدا کرده و چشم نواز تر می شوند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دامنه خیلی وسیعی از رنگ ها و سبک های نقاشی در چوب و درب های چوبی وجود دارد.

شرکت درسا در جهت همراهی و همکاری در زمینه ی حفاظت محیط زیست در مسیر تولید خود از رنگ هایی برای درب چوبی استفاده می کند که این رنگ ها در طیف محصولات دوستدار محیط زیست بوده و بر پایه ی روغن های طبیعی درست می شوند. این رنگ ها در کشور آلمان ساخته شده و برای ساخت اسباب بازی های مناسب کودکان توصیه می شوند. در ساخت این رنگ ها از رنگ های خوراکی استفاده می شود و درب های چوبی ساخته شده در شرکت درسا بواسطه استفاده از این رنگ ها کاملا این جنبه (دوستدار محیط زیستبودن) را دارا می باشند.

شرکت درسا در تولید درب چوبی از رنگ هایی استفاده می کند که مناسب جهت فضاهای بیرونی می باشند. بیدن معنی که پس از رنگ کردن درب های چوبی رنگ لایه لایه نمی شود ، ترک نمی خورد و در برابر باران و رطوبت نور آفتاب مقاومت دارد. ضمنا حشرات و میکرو ارگانیم ها نمی توانند در بافت چوب نفوذ کنند. همچنین درب های چوبی آسیب دیده (به صورت جزئی) قابل ترمیم نیز هستند.

دامنه ی تنوع رنگ و روش های رنگ آمیزی در درب چوبی متنوع می باشد. از گذشته تا اکنون افراد زیادی با مواد متفاوتی نقش های مختلفی در این زمینه آفریده اند ولی بدیهی است نگاه صاحب کالا ، تولید کننده کالا و ماندگاری رنگ عوامل تعیین کننده در این ماجرا هستند. تولید کننده از زاویه فنی و اجرایی به موضوع می نگریسته و خریدار درب چوبی نیز علاوه بر آن سلیقه خویش را اعمال می نموده است و همچنان که رنگ ها ، روغن ها ، جلاها و مواد مختلفی در جهان تولید می شوند تا بین این دو خواسته توازن بیشتری بوجود آورند.

انواع درب های چوبی

درب چوبی از جهت طرح و ظاهر انواع مختلفی دارند. طرح هایی که در ظاهر دیده می شوند نماینده سلیقه و تاریخ و افکار متفاوتی می باشند. از یک زاویه می توان درب چوبی را در سه دسته کلاسیک ، نیمه کلاسیک و مدرن طبقه بندی کرد:

درب چوبی کلاسیک عمدتا دارای جزییات و نقش و نگار و یا قاب های متعددی هستند و در بیشتر موارد تاج هم دارند.

درب های نیمه کلاسیک بیشتر اوقات مورد پسند کسانی هستند که ضمن اینکه نگاه مثبتی به ایده ی کلاسیک بودن دارند و لیکن علاقه ای به شلوغی بیش از حد ندارند بنابراین این مدل درب ها بیشتر با روکوب ساده ، بدون تاج و حداکثر یک طرح روی لنگه دیده می شوند و در نهایت درب های چوبی مدرن که فقط سادگی در آنها بیشتر از همه الویت دارد و حداکثر خط و خطوط کمی روی لنگه در هر صورت شرکت درسا در تمامی موارد فوق فارغ از سلیقه افراد کوشش دارد کیفیت اجرایی نهایی را به بهترین شیوه ممکن ارائه دهد.

دستگیره درب های چوبی

درب چوبی از جهت طرح و ظاهر انواع مختلفی دارند. طرح هایی که در ظاهر دیده می شوند نماینده سلیقه و تاریخ و افکار متفاوتی می باشند. از یک زاویه می توان درب چوبی را در سه دسته کلاسیک ، نیمه کلاسیک و مدرن طبقه بندی کرد:

درب چوبی کلاسیک عمدتا دارای جزییات و نقش و نگار و یا قاب های متعددی هستند و در بیشتر موارد تاج هم دارند.

درب های نیمه کلاسیک بیشتر اوقات مورد پسند کسانی هستند که ضمن اینکه نگاه مثبتی به ایده ی کلاسیک بودن دارند و لیکن علاقه ای به شلوغی بیش از حد ندارند بنابراین این مدل درب ها بیشتر با روکوب ساده ، بدون تاج و حداکثر یک طرح روی لنگه دیده می شوند و در نهایت درب های چوبی مدرن که فقط سادگی در آنها بیشتر از همه الویت دارد و حداکثر خط و خطوط کمی روی لنگه در هر صورت شرکت درسا در تمامی موارد فوق فارغ از سلیقه افراد کوشش دارد کیفیت اجرایی نهایی را به بهترین شیوه ممکن ارائه دهد.

روش ترمیم درب های چوبی

یکی از سوالات متداول مشتریان شرکت درسا در مورد درب چوبی روش ترمیم این درب ها در مقابل آسیب های احتمالی در هنگام استفاده از درب چوبی می باشد. در صورتیکه عمق آسیب وارد شده کم باشد ، در درب های چوبی و روکش ترند می توان با استفاده از بتونه و هم رنگی تا حد زیادی این آسیب را جبران کرد. در صورت افزایش عمق می توان با جدا کردن روکش قسمت آسیب دیده و جایگزین کردن روکش جدید باز هم عیب به وجود آمده را ترمیم کرد. در صورتیکه این آسیب منجر به شکستگی و ایراد اساسی به ساختار درب باشد بسته به نوع آسیب و محل آن بایستی بررسی فنی در مورد آن توسط کارشناسان فنی انجام گرفته و اعلام نظر گردد. ولیکن در استفاده از درب چوبی همچون هر محصول دیگری بایستی با احتیاط و مواظبت برخورد کرد.

مدل های جدید درب های چوبی

مدل های جدید درب چوبی با وجود اینکه طرح های متنوع و مختلفی که بالغ بر 200 مدل و رنگ مختلف است در کاتالوگ درب های چوبی شرکت درسا وجود دارد ولیکن در صورتیکه خریدار طرح و مدل خاص مدنظر دارد که می خواهد مطابق آن طرح و مدل درب های چوبی طراحی شود، شرکت درسا این آمادگی را دارد که ایده ی اولیه مشتری به عنوان طرح اصلی ساخت درب چوبی جدید برای وی مورد استفاده قرار گیرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *