[vc_row][vc_column][vc_column_text]

داشتن کمد دیواری یک امتیاز بزرگ برای آپارتمان های نقلی است . ساخت کمد دیواری در منزل، طراحی کمد لباس و کمد دیواری پذیرایی یکی از سرویس های محبوب هوم سرویز است که توسط استادکاران با تجربه و آموزش دیده انجام می شود. همیاران متخصص هوم سرویز ابعاد و اندازه کمد دیواری را با توجه به فضای موجود در نظر می گیرند.

ساخت چهارچوب کمد دیواری با متریال مقاوم در استحکام آن نقش دارد لذا بهترین مواد اولیه برای قالب بندی و ساخت کمد دیواری پذیرایی به کار می رود. برای سفارش طراحی و ساخت کمد دیواری می توانید با تماس تلفنی و یا ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز اقدام کنید. انواع مدل کمد دیواری mdf در حیطه کاری ما قرار دارد. همه مراحل ساخت کمد دیواری در کارگاه انجام می شود و فقط نصب کمد دیواری در محل اجرا می شود.

مدل های طراحی داخل کمد دیواری

کمد دیواری امروزه نقش بسیار اساسی در دکوراسیون اتاق خواب دارد, طراحی داخلی کمد دیواری و نحوه چیدمان لباس ها درون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کمد دیواری باید طوری طراحی شود که جایی مخصوص کفش ها, کیف ها و لباس ها داشته باشد.طراحی داخل کمد دیواری

امروزه بیشتر کمد دیواری های بدون درب مد شده است, در کمدهای بدون درب باید همیشه لباس ها مرتب چیده شوند زیرا نمای اصلی اتاق خواب را همین کمدها تشکیل میدهند و هرکس وارد اتاق شود اولین چیزی که جلب توجه میکند کمد دیواری است.

کمد دیواری اتاق خواب

در اغلب خانه های ایرانی کمد دیواری ها به چشم می خورند و به دلیل استقبال زیاد از کمد دیواری امروزه تنوع مدل های کمد دیواری بیش از زمان های گذشته است و کمد دیواری ها در انواع طرح ها و رنگ ها و جنس های مختلف موجود هستند.

کمد دیواری یک فضای سربسته است که از کف و کناره ها به دیوار متصل است که این موضوع موجب مستحکم تر شدن کمد دیواری به واسطه پیچ به دیوار است.

جنس بدنه کمد دیواری

بهترین روش تقسیم بندی کمد دیواری به قفسه ها و طبقات مختلف است، به عنوان مثال اگر قسمت آویز کردن لباسهای بلند و کوتاه، محل قرار دادن کیفها، کفش ها و سایر وسایل به صورت مجزا در طراحی که توسط معمار داخلی انجام میگیرد، مورد توجه قرار گیرد نهایت استفاده از فضا شده است به همراه اینکه تمام وسایل در جای مناسب خود قرار گرفته اند.

جنس بدنه کمد دیواری میتواند از چوب، لترون، ام دی اف، هایگلاس، شیشه و آینه انتخاب شود. بهتر است رنگ و جنس کمدها را با توجه به فضایی که قرار است در آن نصب شود انتخاب کنید. به عنوان مثال کمدهای دیواری با رنگ های روشن برای اتاق های کوچکتر انتخاب بسیار مناسبی هستند، چرا که رنگهای روشن باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا میشود. برای اینکه فضاهای داخل کمد دیواری کاربردی باشد

ویژگی های کمدهای دیواری اتاق خواب

کمد دیواری، که نسبت به کمدهای عادی و سنتی فضای بسیار کمتری را از اتاق‌های منزل اشغال می‌کند، در کیفیت خانه شما تاثیر بسیاری دارد. این مدل کمد دیواری مخصوصا برای اتاق‌هایی با متراژ کم یا برای خانواده‌هایی که لوازم بسیار زیادی دارند، می‌توانند یک گزینه نجات بخش باشند. به همین خاطر است که هنگام خرید خانه یا بازسازی منزل، توجه کردن به وجود و کیفیت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود سال‌های زیادی است که دیگر کسی از صندوقچه یا گنجه به عنوان محلی برای نگه‌داری لوازم و لباس‌های خود استفاده نمی‌کند. ساخت انواع مختلف کمد دیواری و کارایی بالای آن‌ها باعث شد که این لوازم بتوانند جای پای خود را در هر خانه‌ای محکم کنند. کمد دیواری یکی از انواع مختلف کمدهاست، که با توجه به مدل خود و کوچک‌تر شدن فضای خانه‌ها، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

چگونه کمد دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

کمد دیواری خریدن یا سفارش دادن کار دقیق و نیازمند صبر و حوصله ای است. چرا که با یک اشتباه کوچک یا بی دقتی ممکن است کل زحماتتان برای انتخاب یک کمد دیواری مناسب به هدر برود. بنابراین برای جلوگیری از هر گونه اشتباهی، بهتر است پیش از هر چیز درباره کمد دیواری و نحوه انتخاب آن اطلاعات لازم داشته باشیم. با ما همراه باشید تا نکته های خرید و انتخاب این وسیله ضروری خانه را با هم بررسی کنیم.

تعیین جا و اندازه گیری

اول از همه می بایست جای آن ترا مشخص کنید. معمولا کمد دیواری داخل اتاق خواب، اتاق مطالعه و کار و در مواردی در اتاق پذیرایی قرار داده می شود.

بعد از تعیین جای آن، محل مورد نظر را به دقت اندازه گیری کنید و اندازه ها را یادداشت کنید و اگر دچار تردید شدید که اندازه ای را درست گرفته اید یا عدد آن را فراموش کردید، حتما دوباره آن را بررسی کنید تا خیالتان راحت شود.

طراحی و ساخت کمد دیواری در منزل

ساخت کمد دیواری با توجه به کوچکی فضای آپارتمان های نقلی یک ضرورت است. این کمدهای زیبا و جادار می توانند نظم و سامان بیشتری را در آپارتمان های کوچک ایجاد کنند. ساخت کمد لباس در گوشه ای از اتاق خواب و یا در پرتی بین ستون بهترین ایده برای استفاده حداکثری از فضای داخل آپارتمان است.

انواع کمد دیواری پذیرایی در منازل لوکس بخشی از دکوراسیون داخلی هستند که فضای مرتب و صمیمی را ایجاد می کنند. طراحی و ساخت کمد دیواری با توجه به فضای موجود بهترین انتخاب برای سامان دادن به ریخت و پاش ها در اتاق کودکان است.

کمد دیواری ریلی جدید و کمد دیواری مدرن فضاهای کوچکتر را کاربردی تر می کنند. برخی از سازندگان بنا برای صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز، کمدهای دیواری را حذف می کنند و این اشتباهی بزرگ ولی قابل جبران است.

طراحی داخل کمد دیواری باید چگونه باشد

امروزه بیشتر های بدون درب مد شده است, در کمد دیواری بدون درب باید همیشه لباس ها مرتب چیده می شوند زیرا نمای اصلی اتاق خواب را همین کمدها تشکیل میدهند و هرکس وارد اتاق شود اولین چیزی که جلب توجه میکند کمد دیواری است.

امروزه کمد دیواری نقش بسیار اساسی در دکوراسیون اتاق خواب دارد, طراحی داخلی کمد دیواری و نحوه چیدمان لباس ها درون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کمد دیواری باید طوری طراحی شود که جایی مخصوص کفش ها, کیف ها و لباس ها داشته باشد.

کمد دیواری های مدرن و لوکس

تمیز و مرتب بودن خانه در همه یکی از اصل های مهم در زیبا و شیک بودن دکوراسیون داخلی خانه است. برای اینکه یک خانه مرتب داشته باشید نیاز به کمد دیواری داریداما استفاده از کمد دیواری نیز مانند سایر لوازم داخل خانه نیاز به اصول های مختلفی دارد.که اگر آنهارا رعایت کنید حتمی یک خانه شیک و زیبا برای خود تزئین میکنید. اگر قصد دارید دکوراسیون خانه ی خود را تغیر دهید یا یک دکوراسیون شیک برای خانه ی خود درست کنید در انتخاب کمد دیواری نیز دقت کنید برای مثال رنگ و طرح کمد را با سایر لوازم موجود در خانه هماهنگ کنید.امروزه تقریبا خانه ای وجود ندارد که کابینت داخلی نباشد.در قدیم از  فقط به عنوان یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها استفاده میکردند برای همین ها را ساده طراحی میکردند اما امروزه با پیشرفت در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی خانه کمد دیواری هارا در انواع طرح و رنگ ها طراحی میکنند. و این نیز باعث شده تا کمد ها علاوه بر اینکه یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها است باعث زیبایی و شیک بودن خانه نیز میشود.اگر میخواهید یک فضای شیک و ایده آل در دکوراسیون خانه ی خود ایجاد کنید که هم باعث زیبایی خانه و هم نظم و ترتیب را برای شما فراهم کند از کمد دیواری استفاده کنید. همه به یک وسیله برای قرار دادن راحت وسایل های خود نیاز داریم که بتوانیم به راحتی آنهارا در طبقه ها و قسمت های مختلف آن قرار دهیدم و هروقت به هرکدام از وسایل های خود نیاز داشتید به راحتی و بدون دردسر آن را پیدا کنید. باید یک کمد دیواری شیک و مناسب محیط خانه ی خود بخرید.

کمد دیواری های چوبی

غالباً اتاق خواب ها از کمد دیواری  برخوردار هستند. اين كمدها از نظر نوع درب هايشان متفاوت هستند؛ به طور مثال برخى از كمد ديوارى ها داراى درب هاى كشويى يا آكاردئونى و يا ٢ لنگه اى بازشو مى باشند. حداقل عمق این کمد دیواری ها ٦٠ سانتيمتر مى باشد. اين عمق به ما اجازه آويزان كردن لباس ها را مى دهد. اين اندازه عمق براى كمدهايى كه از تعداد درب هاى داخلى ٢ يا بيشتر برخوردار هستند به ١٥٠ سانتيمتر افزايش مى یابد و كمد هايى كه تك در هستند مى توانند عمق كمترى داشته باشند.

مکانیسم آکاردئونی کمد دیواری

این سیستم بازشو کمد دیواری شباهت زیادی به سیستم ریلی دارد ولیکن به جای اینکه درب ها به هنگام باز و بسته شدن به موازات هم حرکت بکنند به روی هم تا می شوند و اصطلاحا جمع می شوند. در طراحی های مدرن و نو کاربرد دارد و حتما باید از مکانیسم و برند مناسبی استفاده شده و این مکانیسم به درستی نصب گردد. دقت نصب کمد دیواری در این مکانیسم بازشو بسیار زیاد بوده و تمام نکات فنی آن باید رعایت شود. در این سیستم هم دستگیره های مناسب وجود دارد که بنا به سلیقه خریدار کمد دیواری نصب می شود.

مکانیسم ریلی یا کشویی کمد دیواری

در این سیستم درب های  کمد دیواری داخل یک ریل فلزی قرار گرفته و از بالا و پایین مهار شده و در مسیر ریل حرکت می کنند درب های کمد دیواری به وسیله ریل و قرقره و آرام بند به بدنه متصل شده و باز و بسته می شوند به جهت اینکه به هنگام استفاده و باز و بسته شدن آسیبی به درب وارد نشود استفاده از آرام بند دو طرفه ضروری است. در صورتیکه فضاهای کمد دیواری بزرگ بوده و درب های عریض و با ارتفاع بلند داشته باشیم زیبایی این نوع کمدها بیشتر می شود. بدیهی است در طول زمان استفاده در صورت عدم رعایت نکات فنی و کاربردی و یا استفاده از ریل ها و مکانیسم های کم کیفیت ممکن است کارایی این سیستم کاهش دهد. ضمنا دستگیره های متنوعی هم برای این کمد دیواری بازشو استفاده می شود.

مکانیسم بازشو تاچ کمد دیواری

در این سیستم بازشو درب کمد دیواری ، از لولاهای بدون فنر استفاده شده و برای بستن درب های کمد دیواری بایستی ، به درب بوسیله دست فشار وارد شود تا سیستم آهنربای متصل شده به درب و بدنه که اصطلاحا مکانیسم مگنتی نامیده می شود ، عمل کرده و درب کمد دیواری بسته شود در این سیستم به دستگیره نیازی نیست و بیشتر در طراحی های مدرن از این سیستم استفاده می شود. بدیهی است در استفاده از این مکانیسم بایستی نکات لازمه به درستی رعایت شود تا به مکانیسم مگنت آسیب نرسد.

مکانیسم لولایی با آرام بند و دستگیره

در این سیستم بازشو با استفاده از لولاهای فنردار درب کمد دیواری به بدنه متصل شده و با استفاده از یک دستگیره که بنا به سلیقه خریدار مدل های بسیار متنوعی می تواند انتخاب گردد باز و بسته می شود. برای اینکه درب کمد دیواری به هنگام بسته شدن ضربه نخورد و به آرامی بسته شود از آرام بند مجزا و یا لولاهای آرام بند استفاده می شود در کمدهای دیواری شرکت درسا سعی می شود از بهترین یراق آلات موجود در بازار همچون هفله و بلوم استفاده گردد.

کمددیواری استاندارد

متریال کمد دیواری استاندارد در شرکت درسا شامل بدنه ی نئوپان طرح کتان ، طبقه بندی داخل یونیت مطابق با سلیقه ی خریدار ، دستگیره ی میله ای رنگ کروم ، لولا و آرام بند هفله آلمان ، درب MDF فلت 16 میل روکش PVC یا ملامینه برند AGT، رگال بیضی شکل ، پایه های کمد دیواری تکنوآ ترک و دورکوب و قرنیز هم رنگ درب می باشند. تغییر ایتم های استاندارد فوق در صورت درخواست خریدار قابل انجام می باشند.

یراق آلات در کمد دیواری

یراق آلات در کمددیواری بیشتر موارد مربوط به مکانیسم های بازکننده ی درب کمد اطلاق می شود. لولای های معمولی با آرام بند و دستگیره ، لولاهای بدون فنر و مکانیسم تاچ ،مکانیسم ریلی یا کشویی با ترمز های مربوطه ، مکانیسم آکاردئونی با لولا و ریل های مربوطه جز انواع یراق مورد استفاده در کمدهای دیواری شرکت درسا می باشند. برندها و مارک های مختلف با سطوح کیفی متفاوت در زمینه ی تولید این یراق آلات فعال هستند.

در برخی از واحدها اتاق مخصوص میهمان وجود دارد. در این واحدها به جهت حضور میهمان در این اتاق کمد دیواری که نصب می شود بر اساس این نوع نیاز بایستی طراحی شود. این طراحی حالت اختصاصی نداشته و بیشتر جنبه عمومی دارد. جای رختخواب ، جای چمدان و … جزو طراحی داخل کمد بوده و فضای راحتی را برای استفاده فراهم می آورد. دسترسی راحت ، سیستم بازشو عمومی نیز در این کمد رعایت می شود.

نقش فضا در کمددیواری

بیشتر سازندگان ساختمان در هنگام طراحی و ساخت آپارتمان ها به فضای کمد دیواری نگاه ویژه ای نداشته و اکثرا قسمت هایی از اتاق ها و واحد که فضای مرده به حساب می آید جهت ساخت کمد اختصاص می دهند. در حالیکه مصرف کننده نهایی واحد و بیشتر خانم ها به این فضا نگاه کاملا کاربردی تر داشته و برایشان بسیار مهم است یک جای بزرگ و متمایز و در قسمت های مختلف ساختمان برای کمد دیواری داشته باشند.

نقشه طراحی کمددیواری

برای رسیدن به یک ایده ی مشترک فضاهای مربوط به کمد دیواری که توسط خریدار مشخص می شوند توسط تیم طراحی شرکت درسا اندازه گیری شده و مطابق یک استاندارد کلی و لحاظ کردن سلیقه مشتری به صورت دو بعدی طراحی می شوند. در این نقشه ها نمای بسته ، نمای باز و نمای از بالا فضای هر کمد کاملا مشخص بوده و خریدار به راحتی می تواند فضا را تصور نموده و هر گونه تغییرات مورد نیاز را اعمال نماید. طرح ها بعد از انجام تغییرات و تایید نهایی آماده اجرا می شوند.

مزایا و معایب انواع سیستم های بازشو درب کمد دیواری

الف)سیستم بازشو لولایی آرام بند:
در این سیستم بر اساس ارتفاع درب تعدادی لولای فنردار استفاده شده و درب ها به وسیله لولا به بدنه کمد دیواری متصل می شوند. بعضی از لولاها خود آرام بند بوده و برخی دیگر آرام بند مجزا دارند که به روی لولا نصب می شود. برای باز کردن درب از انواع مختلف دستگیره ها استفاده می شود. در مواردی استثنایی طراحی خود درب به صورتی است که نیازی به دستگیره ندارد. از نظر فنی این سیستم ماندگاری بالاتری نسبت به بقیه مکانیسم ها دارد.

ب) سیستم بازشو تاچ یا فشاری:
در این مکانیسم از لولاهای بدون فنر استفاده شده و درب بوسیله مکانیسم آهنربایی وصل شده به درب و بدنه ، بسته می شود و برای باز کردن درب ها باید درب را رو به بدنه فشار داد تا آهنربا آزاد شده و درب کمد دیواری باز شود. این مکانیسم برای فضاهای مدرن بسیار مناسب بوده و طرح درب کاملا خلوت به نظر می آید.

ج)مکانیسم ریلی بازشو درب:
در این مکانیسم درب کمد دیواری داخل یک ریل بوسیله لوازم مربوطه حرکت کرده و به هنگام بسته شدن توسط یک آرام بند مهار می شود تا از ضربه زدن درب به بدنه جلوگیری شود. این مکانیسم به فضای باز شدن درب در محیط نیازی نداشته و در محیط های کوچک کاملا مفید می باشد. ریل های مورد استفاده بایستی کیفیت بالایی داشته باشد تا در مرور زمان دچار آسیب نشود.

د) مکانیسم بازشو ریلی آکاردئونی:
در این مکانیسم از ریل و متعلقات مربوط استفاده می شود ولیکن درب ها به روی هم جمع شده و فضای بیشتری جهت استفاده نسبت به درب های ریلی معمولی در کمد دیواری ایجاد می نماید. این مکانیسم دقت اجرای بالاتری نسبت به سایر مکانیسم ها داشته و حساست بیشتری را نیاز دارد. بیشتر مکانیسم های با برندهای متفرقه در بازار کیفیت خوبی نداشته و خیلی زود کارایی خود را از دست می دهند.

سبک های مختلف در طراحی کمددیواری

طراحان و معماران در طراحی شکل و رنگ درب های کمد دیواری از سبک های متعددی استفاده می کنند. کلاسیک ، مدرن ، نیمه مدرن و نیمه کلاسیک و پست مدرن و یا تلفیقی از این سبک ها ایده های مختلف در این زمینه می باشند. طراحان سعی می کنند این سبک انتخاب شده را علاوه به کمد دیواری در آیتم های دیگر همچون درب ، نما ، کابینت و … لحاظ کرده و در یک خط فکری حرکت کنند.

رنگ در کمد دیواری

رنگ درب ها و بدنه ی یونیت کمد دیواری وابسته به سلیقه ی خریدار و فاکتورهای طراحی بوده و تنوع زیادی دارند. تناسب رنگ این دو قسمت با هم و همچنین فضای اطراف و المان های دیگر موجود در ساختمان در زیباتر شدن کمد دیواری نقش اساسی را دارد. بدیهی است تاثیر رنگ درب های کمد دیواری در فضای خانه از تاثیر رنگ بدنه ی داخل بسیار بیشتر می باشد.

درباره کمد دیواری بیشتر

کمد دیواری mdf روی دیوار نصب می شوند و قسمت زیادی از دیوار اتاق را به خود اختصاص می دهند بنابراین انتخاب طرح و رنگ کمد دیواری ام دی اف بهتر است با حساسیت زیادی انجام شود تا علاوه بر ایجاد فضای ذخیره سازی لازم برای وسایل در فضای اتاق های منزل شما دکوراسیونی شیک و متفاوت ایجاد شود.

کمد دیواری ها امروزه در انواع مدل های کمد دیواری ریلی و کمد دیواری کشویی و … طراحی می شوند که انتخاب هر یک از این طرح های کمد دیواری بهتر است با توجه به دکوراسیون داخلی منزل شما و کاربرد کمد دیواری انجام شود.

معرفی انواع کمد دیواری اتاق خواب

در اغلب خانه های ایرانی کمد دیواری ها به چشم می خورند و به دلیل استقبال زیاد از کمد دیواری امروزه تنوع مدل های کمد دیواری بیش از زمان های گذشته است و کمد دیواری ها در انواع طرح ها و رنگ ها و جنس های مختلف موجود هستند.

کمد دیواری یک فضای سربسته است که از کف و کناره ها به دیوار متصل است که این موضوع موجب مستحکم تر شدن کمد دیواری به واسطه پیچ به دیوار است.

۱- کمد دیواری تمام لترون

۲- کمد دیواری بدنه لترون با درب ام دی اف

۳- کمد دیواری تمام ام دی اف

۴- کمد دیواری با بدنه پلی گلاس یا هایگلاس
انواع مدل کمد دیواری – ویژگی ساختاری

۱- کمد دیواری داری دِراوِر و آینه

۲- کمد دیواری دارای میز آرایش ، میز تحریر و میز کامپیوتر

۳- کمد دیواری دارای آویز ، طبقات ، کشو ، دِراوِر با درب ریلی یا لولایی

۴- کمد دیواری دارای تخت خواب تاشو

نقش کمد دیواری در اتاق خواب

بد نیست قبل از معرفی ۲۵ مدل کمد دیواری اتاق خواب تعریف ساده ای از کمد دیواری داشته باشیم . “کمد دیواری” یک فضای سربسته است که از کف و کناره ها به دیوار متصل است که این موضوع موجب مستحکم تر شدن کمد دیواری به واسطه پیچ به دیوار است طراحی کمد دیواری اتاق خواب در بسیاری از موارد از اهمیت بالایی برخوردار بوده است . فرقی نمی کند اتاق خواب شما کوچک است یا بزرگ، طراحی کمد دیواری یکی از الزامات و امتیازات بزرگ یک اتاق خواب محسوب می شود . کمد دیواری فضای ایده آلی برای ذخیره سازی و چیدمان منظم، لباس ها، میز اتو، کفش، لوازم شخصی و … است که در صورت نبود چنین فضایی ( کمد دیواری )، دیزاین داخلی با وسایل شخصی و … شلوغ شده و در نتیجه ما را دچار آشفتگی و سردرگمی میکند. در این بخش ۲۵ مدل کمد دیواری اتاق خواب را با ایده های مدرن و خلاق گرایانه آماده کرده ایم که امیدواریم مورد استقبال شما قرار گیرد . پیش از معرفی نمونه ها با انواع کمد دیواری آشنا شوید.

کمد دیواری قوت قلب خانه

کمد دیواری در بسیاری موارد، خیال خانم خانه را برای جمع و جور کردن اتاق ها و خلاص شدن از دست وسایل و خورده ریز راحت می کند. همچنین مهم تر از آن، چنان زیبایی و ابهتی به اتاق ها می دهد که هر روز صبح با نگاه کردن به آنها روحتان جلا خواهد یافت. این ابزار مفیدِ جاسازی شده در دل دیوار می تواند مانند ورود به دنیایی دیگر بوده به گونه ای که با گشودنِ در کمد می توان تمامی

وسایل شخصی و غیر شخصی افراد منزل را در آن به صورت فشرده اما بسیار مرتب و طبقه بندی شده دید. این کمد دیواری زیبا و بسیار کارآمد می توانند نقش مهمی در بزرگ نشان دادن اتاق ها داشته باشند. حتماً دیده اید اتاق ها و منازلی را که دارای کمد دیواری نیستند و سعی کرده اند با چندین کمد معمولی ، نیازهای خود را رفع کنند.

مدل های طراحی داخل کمد دیواری

کمد دیواری امروزه نقش بسیار اساسی در دکوراسیون اتاق خواب دارد, طراحی داخلی کمد دیواری و نحوه چیدمان لباس ها درون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کمد دیواری باید طوری طراحی شود که جایی مخصوص کفش ها, کیف ها و لباس ها داشته باشد.طراحی داخل کمد دیواری

امروزه بیشتر کمد دیواری های بدون درب مد شده است, در کمدهای بدون درب باید همیشه لباس ها مرتب چیده شوند زیرا نمای اصلی اتاق خواب را همین کمدها تشکیل میدهند و هرکس وارد اتاق شود اولین چیزی که جلب توجه میکند کمد دیواری است.

یک کمد دیواری مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

سال‌های زیادی است که دیگر کسی از صندوقچه یا گنجه به عنوان محلی برای نگه‌داری لوازم و لباس‌های خود استفاده نمی‌کند. ساخت انواع مختلف کمد دیواری و کارایی بالای آن‌ها باعث شد که این لوازم بتوانند جای پای خود را در هر خانه‌ای محکم کنند. کمد دیواری یکی از انواع مختلف کمدهاست، که با توجه به مدل خود و کوچک‌تر شدن فضای خانه‌ها، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

کمد دیواری، که نسبت به کمدهای عادی و سنتی فضای بسیار کمتری را از اتاق‌های منزل اشغال می‌کند، در کیفیت خانه شما تاثیر بسیاری دارد. این مدل کمدها مخصوصا برای اتاق‌هایی با متراژ کم یا برای خانواده‌هایی که لوازم بسیار زیادی دارند، می‌توانند یک گزینه نجات بخش باشند. به همین خاطر است که هنگام خرید خانه یا بازسازی منزل، توجه کردن به وجود و کیفیت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود.

نکاتی در رابطه با کمد دیواری

امروزه دیگه تقریبا خونه ای وجود نداره که داخلش خبری از کمد دیواری نباشه. کمد دیواری یکی از اقلام بسیار ضروری تو دکوراسیون منزل شماست چون بیشتر اوقات وجود کنسول و دراور و کمد های تکی نیاز شما رو برآورده نمیکنه و ضرورتا هیچ چیزی نمی تونه جای کمد دیواری رو تو جایدهی و قرارگیری وسایل تون بگیره.

کمد دیواری یک فضای بسیار خوب و ایده آل رو براتون فراهم میکنه که باعث نظم دهی هر چه بیشتر وسایل و اتاق و منزل شما میشه، می تونید به راحتی وسایل مختلف تون رو در طبقه ها و شلف ها و قسمت های مختلف کمد دیواری قرار بدید و هر وقت نیاز به هر کدوم از وسایل تون داشتید، راحت و سریع به وسایل تون دسترسی پیدا کنید.

چگونه یک کمد دیواری ایده ال بسازیم؟

امروزه با توجه به تنوع زیاد کمد دیواری به عنوان عنصری از فضا که هم زیباست هم کاربردی، طراحان داخلی نه فقط در اتاق خواب بلکه در تمامی فضاها از این عنصر استفاده میکنند، به ویژه که تنوع رنگ، طرح و جنس مصالح اولیه بسیار بیشتر از گذشته است. کمد دیواری یک فضای بسته است که با توجه به طراحی آن توسط معمار داخلی از متریال های مختلفی ساخته می شود.

جنس بدنه کمد دیواری میتواند از چوب، لترون، ام دی اف، هایگلاس، شیشه و آینه انتخاب شود. بهتر است رنگ و جنس کمدها را با توجه به فضایی که قرار است در آن نصب شود انتخاب کنید. به عنوان مثال کمدهای دیواری با رنگ های روشن برای اتاق های کوچکتر انتخاب بسیار مناسبی هستند، چرا که رنگهای روشن باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا میشود. برای اینکه فضاهای داخل کمد دیواری کاربردی باشد بهترین روش تقسیم بندی به قفسه ها و طبقات مختلف است، به عنوان مثال اگر قسمت آویز کردن لباسهای بلند و کوتاه، محل قرار دادن کیفها، کفش ها و سایر وسایل به صورت مجزا در طراحی که توسط معمار داخلی انجام میگیرد، مورد توجه قرار گیرد نهایت استفاده از فضا شده است به همراه اینکه تمام وسایل در جای مناسب خود قرار گرفته اند.

انتخاب رنگ کمد دیواری

وقتی به انتخاب رنگ کمد دیواری برای داخل خانه می‌اندیشید شاید اولین جاهایی که به ذهن‌تان می‌آید اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه باشد. چون واقعیت این است که این اتاق‌ها در تعیین سبک و سیاق کار نقش اساسی ایفا می‌کنند؛ ضمن این‌که این مکان‌ها بیشتر توجه را جلب می‌کنند و تمرکز اصلی وب‌سایت‌ها و مجلات طراحی دکوراسیون و نقاشی هم بر روی این اتاق‌هاست. اما سوال جالبی که می‌توان در این‌جا مطرح کرد این است که تا به حال به این فکر کرده اید که برای نقاشی کمد دیواری چه رنگی مناسب است؟

چه باور کنید و چه نکنید می‌توان با انتخاب دقیق رنگ کمد دیواری و نوع آن رنگ، کارایی این فضا را افزایش داد و با آن سبک و سیاق کلی اتاق را بهبود بخشید. در این مطلب می‌خواهیم پاسخ این سوال که بهترین رنگ برای استفاده در کمد دیواری شما چیست را بررسی و راهنمایی مفید و مختصر، برای‌تان فراهم کنیم.

استفاده از رنگ‌های روشن

اگر هر صبح برای برداشتن لباس وارد کمد دیواری می‌شوید و بین آن همه پیراهن و شلوار، به‌دنبال لبا‌س‌های خود می‌گردید، رنگ داخل کمد دیواری شما باید روشن باشد؛ چون باعث می‌شود بتوانید بهتر ببینید. درخشندگی رنگ هم باید بالا باشد، زیرا لایه‌ی رویی و براق رنگ، دوام آن را زیاد می‌کند و در مقابل ضربه و خراش مقاوم است و چون خاصیت بازتابی دارد، نور داخل کمد دیواری را به حداکثر می‌رساند.

استفاده از رنگ‌های تیره‌تر

اگر دوست دارید لباس‌ها و وسایلی که در کمد دیواری وجود دارد زیاد به چشم نیاید، استفاده از رنگ‌های تیره بهترین گزینه است. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید در صورت باز ماندن درب کمد دیواری کسی نتواند داخل آن را ببیند، از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا بازتاب نور داخل کمد دیواری کمتر شود. البته در این حالت باید داخل کمد دیواری را نورپردازی کنید تا پیدا کردن وسایل داخل آن برای‌تان سخت نشود.

هماهنگی با ترکیب رنگ‌ اتاق

کمد دیواری اتاق به اندازه‌ای بزرگ است که می‌توان داخل آن شد؟ اگر این‌طور است هم‌خوانی رنگ آن با رنگ دیوار‌های اتاق خواب کار عاقلانه‌ای است، چون این کمد دیواری می‌تواند بخشی اصلی از کل اتاق خواب باشد.

کمد دیواری شیشه ای ریلی

کمد دیواری ریلی با شیشه در روشن تر نشان داده شدن اتاق شما کمک زیادی می کنند. اگر از این بابت که داخلی کمد کاملا مرتب و منظم چیده شده مطمئن هستید، از درهای شیشه ای شفاف استفاده نمایید. برای این کار هم از اکسسوری های نظم دهنده کمد یاری بجویید. اما اگر ترجیح می دهید که داخل کمد دیده نشود شیشه های مات ایده آل تر خواهند بود. از مزیت دیگر درب شیشه ای کمد دیواری، وجود طرح های متنوع برای نقش دادن به آن است. این روش برای ست کردن کمد با سایر عناصر موجود در اتاق مانند سرویس خواب روشی کاربردی است.

ویژگی کمد دیواری مناسب چیست ؟

کمد دیواری یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز برای طراحی داخلی منزل محسوب می شود و یکی از ضروری ترین کمد دیواری برای دکوراسیون خانه با داشتن کمد دیواری می توانید بخش اعظمی از وسایل هایی را که نیاز ندارید و همچنین وسایل های قابل دسترس در آن جاسازی کنید در ادامه مطلب پرشین وی  عکس هایی از کمد دیواری مناسب را با هم خواهیم  دید.

کمد دیواری در بیشتر خانه های ایرانی وجود دارد. ایجاد فضای ذخیره ساز با امکان یکدست بودن با دیوارها از جمله مهمترین ویژگی کمدهای دیواری است که باعث افزایش استفاده از آن ها شده است. اما موضوعی که امروز به آن می پردازیم نمای ظاهری کمدهای دیواری است که به علت استفاده از کمد دیواری برای سال های طولانی و عدم امکان تغییر ظاهر آن در بازه های زمانی کوتاه مدت، از اهمیت ویژه ای برای ساکنین منزل برخوردار است.

کمد دیواری شیک و لوکس در دکوراسیون داخلی منزل

تمیز و مرتب بودن خانه در همه یکی از اصل های مهم در زیبا و شیک بودن دکوراسیون داخلی خانه است. برای اینکه یک خانه مرتب داشته باشید نیاز به کمد دیواری داریداما استفاده از کمد دیواری نیز مانند سایر لوازم داخل خانه نیاز به اصول های مختلفی دارد.که اگر آنهارا رعایت کنید حتمی یک خانه شیک و زیبا برای خود تزئین میکنید. اگر قصد دارید دکوراسیون خانه ی خود را تغیر دهید یا یک دکوراسیون شیک برای خانه ی خود درست کنید در انتخاب کمد دیواری نیز دقت کنید برای مثال رنگ و طرح کمد را با سایر لوازم موجود در خانه هماهنگ کنید.امروزه تقریبا خانه ای وجود ندارد که کابینت داخلی نباشد.در قدیم از کمد دیواری فقط به عنوان یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها استفاده میکردند برای همین کمد دیواری ها را ساده طراحی میکردند اما امروزه با پیشرفت در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی خانه کمد دیواری هارا در انواع طرح و رنگ ها طراحی میکنند. و این نیز باعث شده تا کمد ها علاوه بر اینکه یک وسیله برای نگه داشتن وسایل ها است باعث زیبایی و شیک بودن خانه نیز میشود.اگر میخواهید یک فضای شیک و ایده آل در دکوراسیون خانه ی خود ایجاد کنید که هم باعث زیبایی خانه و هم نظم و ترتیب را برای شما فراهم کند از کمد دیواری استفاده کنید. همه به یک وسیله برای قرار دادن راحت وسایل های خود نیاز داریم که بتوانیم به راحتی آنهارا در طبقه ها و قسمت های مختلف آن قرار دهیدم و هروقت به هرکدام از وسایل های خود نیاز داشتید به راحتی و بدون دردسر آن را پیدا کنید. باید یک کمد دیواری شیک و مناسب محیط خانه ی خود بخرید.

طراحی و ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری با توجه به کوچکی فضای آپارتمان های نقلی یک ضرورت است. این کمدهای زیبا و جادار می توانند نظم و سامان بیشتری را در آپارتمان های کوچک ایجاد کنند. ساخت کمد لباس در گوشه ای از اتاق خواب و یا در پرتی بین ستون بهترین ایده برای استفاده حداکثری از فضای داخل آپارتمان است.

انواع کمد دیواری پذیرایی در منازل لوکس بخشی از دکوراسیون داخلی هستند که فضای مرتب و صمیمی را ایجاد می کنند. طراحی و ساخت کمد دیواری با توجه به فضای موجود بهترین انتخاب برای سامان دادن به ریخت و پاش ها در اتاق کودکان است. کمد دیواری ریلی جدید و کمد دیواری مدرن فضاهای کوچکتر را کاربردی تر می کنند. برخی از سازندگان بنا برای صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز، کمدهای دیواری را حذف می کنند و این اشتباهی بزرگ ولی قابل جبران است.

کمد دیواری بزرگ و جا دار می تواند نقش یک اتاق کوچک را دارد که بسیاری از لوازم اضافی را در آن جای داده اید. آیا در خانه ای بدون کمد دیواری زندگی می کنید؟ آیا فضای کافی برای جمع آوری لباس ها و لوازم اضافی ندارید؟ کمد دیواری برای همه اتاق ها لازم است و می تواند خرده ریزهای زیادی را در خود جای دهد.

بدنه کمد دیواری

جنس بدنه کمد دیواری میتواند از چوب، لترون، ام دی اف، هایگلاس، شیشه و آینه انتخاب شود. بهتر است رنگ و جنس کمدها را با توجه به فضایی که قرار است در آن نصب شود انتخاب کنید. به عنوان مثال کمدهای دیواری با رنگ های روشن برای اتاق های کوچکتر انتخاب بسیار مناسبی هستند، چرا که رنگهای روشن باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا میشود. برای اینکه فضاهای داخل کمد دیواری کاربردی باشد بهترین روش تقسیم بندی به قفسه ها و طبقات مختلف است، به عنوان مثال اگر قسمت آویز کردن لباسهای بلند و کوتاه، محل قرار دادن کیفها، کفش ها و سایر وسایل به صورت مجزا در طراحی که توسط معمار داخلی انجام میگیرد، مورد توجه قرار گیرد نهایت استفاده از فضا شده است به همراه اینکه تمام وسایل در جای مناسب خود قرار گرفته اند.

ویژگی یک کمد دیواری مناسب

سال‌های زیادی است که دیگر کسی از صندوقچه یا گنجه به عنوان محلی برای نگه‌داری لوازم و لباس‌های خود استفاده نمی‌کند. ساخت انواع مختلف کمد دیواری و کارایی بالای آن‌ها باعث شد که این لوازم بتوانند جای پای خود را در هر خانه‌ای محکم کنند. کمد دیواری یکی از انواع مختلف کمدهاست، که با توجه به مدل خود و کوچک‌تر شدن فضای خانه‌ها، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

کمد دیواری، که نسبت به کمدهای عادی و سنتی فضای بسیار کمتری را از اتاق‌های منزل اشغال می‌کند، در کیفیت خانه شما تاثیر بسیاری دارد. این مدل کمد دیواری مخصوصا برای اتاق‌هایی با متراژ کم یا برای خانواده‌هایی که لوازم بسیار زیادی دارند، می‌توانند یک گزینه نجات بخش باشند. به همین خاطر است که هنگام خرید خانه یا بازسازی منزل، توجه کردن به وجود و کیفیت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *