[vc_row][vc_column][vc_column_text]کشو در کمد دیواری

نقش کشو در کمد دیواری بسیار مهم بوده و طراحان برای استفاده بهتر از فضاها از این ابزار استفاده می کنند. کشوها عرض ، عمق و ارتفاع های متفاوتی بر اساس فضا و نیاز دارند و بر اساس استانداردهای متفاوتی ساخته می شوند. نکات کلیدی در مورد کشو بایستی رعایت شود به صورت کلی به شرح زیر می باشند:

1- نوع یراق مورد استفاده در کشو

در کمدهای دیواری کشوها برای باز شدن و بسته شدن علاوه بر باکس از جنس MDF ، نئوپان یا چوب دارای ریلی هستند که این باکس بر روی آن حرکت می کند. این ریل انواع مدل های مختلف در برندهای مختلف داشته و شامل انواعی همچون ساچمه ای ، آرام بند ، تاندم ، تیپان ، قفل شونده و غیره می باشد. وزنی که می توانند تحمل کنند طولی که دارند نیز از وجوه تمایزشان می باشد.

2- درب کشو

باکس کشو به صورت کلی از شش ضلع تشکیل شده که فقط یک ضلع آن نمای ظاهری کمد دیواری را تحت تاثیر قرار می دهد که درب آن می باشد. با توجه به سلیقه خریدار یا طراح و این که کشو داخل کمد بوده و یا خارج از کمد قرار می گیرد می توان درب کشو با جنس ها و شکل های متفاوت تولید و نصب نمود. در کمدهایی که کشو در نمای ظاهری دیده می شود در اغلب اوقات بهتر است هم جنس درب کمد باشد ولی در غیر این صورت با توجه به طراحی می تواند تغییر نماید.

3- دستگیره کشو

کشو در کمدهای دیواری با روش های مختلفی می تواند بازشود که این نحوه ی باز شدن هم بیشتر به طراحی و دید خریدار بستگی دارد انواع دستگیره های مختلف موجود در بازار یکی از این روش ها بوده و دستگیره های مخفی و یا استفاده از تکنیکی که خود درب کشو را به دستگیره تبدیل نمود و همچنین درب کشوهای تاچ که با فشار دادن درب کشو باز می شوند از انواع دیگر آن هستند[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *