[vc_row][vc_column el_class=”.wp-video { text-align: center; margin-left: auto; margin-right: auto; }”][vc_column_text el_class=”.wp-video { text-align: center; margin-left: auto; margin-right: auto; }”]

یکی از مهم ترین قسمت ها در منازل مسکونی آشپزخانه است. آشپزخانه بخشی از محیط خانه است که تمام افراد خانواده خصوصا خانوم ها زمان زیادی را در آن سپری می کنند. بنابراین برای خرید کابینت آشپزخانه، زیبایی ظاهری، نظم و انسجام لوازم و دکوراسیون داخلی آن بسیار مهم است. مهم ترین بخش آشپزخانه هم کابینت است. کابینت آشپزخانه علاوه بر جای دادن منظم لوازم خانگی نقش مهمی را جذابیت و زیبایی آشپزخانه ایفا می کند. به همین دلیل خانوم ها معمولا در خرید منازل اولین جایی که از نظر زیبایی مورد بررسی قرار می دهند کابینت آشپزخانه است. طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه از گذشته تا امروز باعث ایجاد سبک های مختلفی شده است. امروزه مدل های مختلف کابینت آشپزخانه از انواع سبک های کلاسیک و مدرن در بازار وجود دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مدل های مختلف کابینت آشپزخانه بپردازیم تا بتوانیم برای خرید کابینت آشپزخانه به شما کمک کنیم.

کابینت آشپزخانه

بهترین کابینت آشپزخانه، کابینتی است که بتواند در کنار زیبایی از ساختار با دوام و مستحکم برخوردار باشد. معمولا در طول روز بدنه ی آشپزخانه بارها در معرض تماس و برخورد با لوازم آشپزخانه قرار می گیرد. اگر بخواهید اقدام به خرید بهترین کابینت آشپزخانه کنید باید علاوه بر زیبایی به استقامت و جنس بدنه ی کابینت هم توجه نمایید. جنس بدنه ی آشپزخانه باید در برابر خوردگی و رطوبت زدگی بسیار مقاوم باشد. بهتر است رنگ بدنه ی کابینت آشپزخانه از طیف رنگ های روشن باشد. این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که معمولا کابینت های روشن آلودگی های غذایی را راحت تر نشان داده و باعث پیشگیری از آلودگی بیشتر و بیماری می شوند. اگر قصد خرید کابینت آشپزخانه را دارید پیشنهاد می کنیم قبل از آن با مدل های مختلف کابینت آشپزخانه شرکت درسا آشنا شوید تا بتوانید کابینت مناسب آشپزخانه ی خود را به راحتی انتخاب نمایید. در ادامه به معرفی مدل های مختلف کابینت آشپزخانه می پردازیم.

کابینت

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت مدرن

کابینت آشپزخانه ی مدرن یکی از محبوب ترین گزینه های خرید کابینت آشپزخانه است. با پیشرفت در معماری و نیز تغییر سبک زندگی، ذائقه ی افراد جامعه نیز تغییر قابل توجهی  کرده است. سرعت، درگیری های ذهنی فراوان، بی حوصلگی و نیز توجه به راحتی چند شاخصه ی اصلی در سبک زندگی مدرن هستند. همین خصوصیات باعث شده است تا معماری و نیز دکوراسیون داخلی از حالت سنتی خارج شده و تغییرات عمده ای نماید. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی مدرن سبک جدیدی را در بین گزینه های لوازم خانگی برای خرید کابینت آشپزخانه وارد بازار کرده است. در طراحی و ساخت یک کابینت مدرن، تجملات بسیار کم، جزئیات اندک، رنگ های روشن و خنثی و نیز بدنه ی چوبی یا پلاستیکی به کار می رود. علاوه بر این ها از هایگلاس، شیشه، فلز و MDF در ساخت کابینت های مدرن نیز استفاده می شود.

در طراحی کابینت آشپزخانه ی مدرن علاوه بر نمای ساده و در عین حال جذاب و شیک، به نورپردازی نیز اهمیت ویژه ای داده شده است. نورپردازی بخش مهمی از دکوراسیون داخلی است. رنگ های مختلف در نورپردازی و نیز تعیین حرفه ای زوایای تابش می تواند یک نمای آرامش بخش و جذاب به آشپزخانه ی شما هدیه دهد. کابینت آشپزخانه ی مدرن شرکت درسا با در نظر گرفتن تمام نکات حرفه ای می تواند گزینه ی مناسبی برای خرید کابینت آشپزخانه ی شما باشد. کابینت های مدرن در انواع مختلف زیر دسته بندی می شوند:

کابینت مدرن سفید

رنگ سفید در لوازم خانگی علاوه بر داشتن انعکاس مناسب نور، چشم ها را خسته نمی کند و  باعث زیبایی ظاهری چشم نوازی در محیط خانه می شود. استفاده از کابینت مدرن سفید در آشپزخانه باعث ایجاد حس دل نوازی و فراخی  در آشپزخانه می شود. همین ویژگی نیز معمولا خانم ها را به خرید کابینت آشپزخانه ی سفید ترغیب کرده است. عموما خانم ها علاقه دارند تا محیط آشپزخانه روشن باشد. همچنین سفیدی کابینت ها باعث می شود تا دائما به بهداشت سطحی لوازم نیز توجه شود. شما می توانید برای خرید کابینت آشپزخانه از نوع مدرن سفید به انواع مختلف این کابینت ها در شرکت درسا مراجعه کنید.

کابینت مدرن

کابینت مدرن آشپزخانه ی کوچک

امروزه با گسترش ساختمان سازی و نیز افزایش جمعیت، معماران و مهندسین عمران سعی می کنند با طراحی ساختمان های کوچک، فضای محدودتر و در عین حال جذابتری را به مردم ارائه دهند. بر همین اساس آشپزخانه ها در منازل امروزی و خصوصا آپارتمانی در متراژ پایین تری نسبت به گذشته طراحی می شوند. همین دلیل باعث شده است تا سازندگان مدل های مختلف کابینت آشپزخانه را به فکر ساخت کابینت های کوچک و مدرن سوق دهد. شرکت درسا برای آشپزخانه های کوچک، کابینت هایگلاس را توصیه می کند. کابینت های هایگلاس یکی از مدل های ام دی اف می باشند که در دسته ی کابینت مدرن تعریف می شوند. این کابینت ها دارای روکشی براق و خیره کننده اند. جنس این کابینت ها بسیار سبک است. یکی از مزیت های کابینت هایگلاس این است که می توان آن ها را به راحتی تمیز کرد.

کابینت

کابینت کلاسیک

آشپزخانه برای تمام افراد خانواده از اهمیت بسیاری برخوردار است.  دکوراسیون داخلی آن باید به گونه ای طراحی شود که نمای ظاهری جذابی به تمام محیط منزل ببخشد. کابینت آشپزخانه بار بیشتری را برای زیبایی خانه بر عهده دارد. این موضوع به این دلیل است که آشپزخانه محل رفت و آمد بسیاری از افراد خانه است. و افراد حداقل روزی پنج مرتبه به آنجا مراجعه می کنند. کابینت های آشپزخانه در مدل های مختلفی طراحی شده اند. یکی از مدل هایی که معمولا برای افراد علاقمند به محیط های اشرافی و لوکس مناسب است کابینت کلاسیم می باشد. کابینت های کلاسیک دارای جذابیت بصری بسیار زیادی می باشند. در این کابینت ها از چوب طبیعی استفاده می شود.

کابینت مدرن

مشخصات کابینت کلاسیک

خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک معمولا بخاطر طراحی و ساخت متفاوت آن صورت می گیرد. جنس بدنه ی کابینت کلاسیک از چوب طبیعی است. کابینت های کلاسیک معمولا حاصل هنر متخصصین توانمند در عرصه ی دکوراسیون داخلی هستند. چوب های به کار رفته در کابینت های کلاسیک از درخت های افرا، گردو، راش، بلوط و … هستند. این موضوع با ایجاد حس همزیستی با طبیعت، محیطی لوکس و نمایی بی نظیر را به آشپزخانه ی شما می بخشد. نکته ی جالب توجه این است که افراد می توانند برای آشپزخانه های مختلف در مساحت های کوچک تا بزرگ اقدام به خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک کنند. کابینت آشپزخانه ی کلاسیک قابلیت تغییر عرضی و عمقی دارد و این موضوع دست شما را در تغییر و تنوع فضای آشپزخانه بازتر خواهد کرد.

کابینت مدرن سفید

ویژگی های عمومی کابینت کلاسیک

برای خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک باید در ابتدا با ویژگی های آن آشنا شوید. کابینت های کلاسیک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. یکی از ویژگی های کابینت های کلاسیک وجود تقارن در طراحی کلی آن هاست. همین موضوع بسیاری از افراد را به خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک ترغیب می کند. نکته ی جذاب دیگر اینکه با خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک دیگر نگران دسترسی افراد با قد های مختلف نخواهید بود. کابینت های کلاسیک ارتفاع کمی دارند و همه ی افراد می توانند از آن به راحتی استفاده نمایند. در طراحی کابینت های کلاسیک بدنه ی هود پنهان است. اگر برای خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک کنجکاو شده اید می توانید نظرات خود را با متخصصین درب درسا در میان گذاشته و یک قدم خاطره انگیز برای داشتن آشپزخانه ی شیک و زیبا بردارید.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی یکی از گزینه های مطلوب برای علاقمندان به سبک معماری رومی یا ایتالیایی است. نمای ظاهری کابینت های کلاسیک رومی شما را یاد ستون های بلند در معماری روم باستان می اندازد. دستگیره ها در کابینت های رومی نقش ویژه ای ایفا می کنند. طراحی دستگیره ها به همین منظور بسیار خاص تر و زیبا تر است. دستگیره ها به رنگ طلایی و نقره ای هستند. این موضوع باعث شده است که این نوع کابینت ها در گفتام عام سلطنتی خطاب شوند. از آن جا که کابینت های کلاسیک رومی ظاهری تشریفاتی و با شکوه دارند معمولا از رنگ های طیف سرد مثل سفید بیشتر در آن ها استفاده می شود.

کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت ممبران

بیشتر کسانی  که اقدام به خرید کابینت آشپزخانه ی کلاسیک می کنند گزینه ی مطلبوشان کابینت کلاسیک ممبران است. این نوع از کابینت ها بر خلاف سایر کابینت های کلاسیک که حاصل کار دست هستند، با استفاده از دستگاه CNC ساخته می شوند. همچنین این کابینت ها از پرفروش ترین نوع کابینت آشپزخانه هستند. کابینت ممبران نام های دیگری از جمل انزو و سه بعدی نیز دارد. روی بدنه ی این کابینت ها حکاکی صورت گرفته و یک روکش با دستگاه پمپ خلا بر روی آن کشیده می شود. معمولا این کابینت ها از نظر قیمت توجیه اقتصادی بهتری دارند. این موضوع با وجود گران بودن روکش ممبران باز هم صادق است. بدلیل اینکه روکش ممبران تنها به صورت یک لایه در سطح بیرونی کابینت مورد استفاده قرار گرفته است.

از جمله مزایای کابینت ممبران این است که می توان آن را برای سلیقه های مختلف طراحی کرد. هرکسی می تواند در رنگ های مختلف اقدام به خرید کابینت آشپزخانه ی ممبران کند. همانطور که می دانید لوازم خانگی چوبی از مدل های دیگر لوازم خانگی بسیار گران تر هستند. این موضوع به دلیل گران بودن چوب است. اما نکته ی حائز اهمیت در کابینت های ممبران ارزان تر بودن آن هاست. کابینت های ممبران نوع ارزانی از کابینت های کلاسیک به شمار می روند. یکی دیگر از مزیت های کابینت ممبران وجود یک روکش یکدست و یکنواخت است که وجود هرگونه شکاف و درزی را حذف می کند.

کسانی که اقدام به خرید کابینت آشپزخانه ی ممبران می کنند به جنس کابینت بسیار اهمیت می دهند کابینت ممبران به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و خیس شدگی گزینه ی بسیار مطلوبی به شمار می رود. بدنه ی این کابینت ها به نحوی است که به راحتی می توان آن ها را تمیز کرده و لکه گیری کرد. این موضوه بیشتر به دلیل روکش ملامینه ی کابینت های ممبران است. که علاوه بر اینکه مانع نفوذ آب می شود نظافت را نیز راحت تر می کند.  یکی از نکاتی که باید در انتخاب کابینت ممبران به خاطر داشته باشید این است که این کابینت ها با گذشت زمان و در معرض نور خورشید قرار گرفتن تغییر رنگ می دهند. همچنین با برخورد اشیا تیز به سرعت دچار خراش و آسیب دیدگی می گردند. برای خرید کابینت آشپزخانه ی ممبران پیشنهاد می شود با متخصصین مجموعه ی درب درسا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره های تخصصی آن ها بهره مند شوید.

کابینت کلاسیک

کابینت هایگلاس

کابینت هایی که درخشش کافی را داشته باشند علاوه بر زیبایی منحصر به فرد دارای نمایی جذاب و شیک نیز می باشند. کابینت های هایگلاس از نوع کابینت های براق به شمار می روند. بیشتر کابینت ها دارای ظاهر و رنگ مات می باشند. هرکدام از کابینت ها با ظاهر های مختلف برای کابرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت های هایگلاس به خاطر روکش های براقی که در آن ها به کار می رود در دسته ی کابینت های براق قرار می گیرند. انواع روکش  های براق عبارتند از هایگلاس، اکریلیک، یو وی، ملامینه و … . یکی از این روکش ها که در ساخت کابینت های مدرن بیشتر استفاده می شود روکشی به نام هایگلاس است. کابینت های هایگلاس به خاطر این ویژگی ها جزو کابینت های محبوب در خرید کابینت آشپزخانه به شمار می رود. این کابینت ها از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند.

کابینت مدرن

کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف از جنس چوب مقاوم و سخت هستند. این کابینت ها با استفاده از لایه های فیبر مقاوم ساخته شده اند. خرید کابینت آشپزخانه ی ام دی اف برای کسانی که به محصولات چوبی علاقه دارند بسیار مناسب است. تخته های فیبر سه لایه هستند و از تراکم بسیار بالایی برخوردار هستند. کابینت های ام دی اف بسیار با دوام و مستحکم بشمار می روند. یکی  از مزیت های کابینت های ام دی اف عایق بودن آن ها در برابر صداست. همچنین آن ها مقاومت خوبی در برابر حرارت از خود نشان می دهند. بهتر است کابینت های ام دی اف در رنگ های تیره و مایل به رنگ چوب طراحی شوند. تا تداعی کننده ی حس طبیعت در زندگی باشند. علاوه بر این نکات لازم است تا کابینت های
ام دی اف در صورت خیس شدن بلافاصله تمیز شوند تا دچار آسیب دیدگی نشوند.

کابینت کلاسیک

کابینت پی وی سی

کابینت پی وی سی از جنس نوعی پلاستیک فشرده تولید می شود. این موضوع باعث شده است تا مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و خیس خوردگی داشته باشد. همچنین خوردگی و یا ساییده شدن در این کابینت ها بسیار کم است. نکته ی دیگر در رابطه با کابینت های پی وی سی مناسب بودن آن ها برای کسانی است که وقت کمی برای نظافت در منزل دارند. این کابینت ها با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شوند. تنها عیبی که می توان برای این کابینت ها در نظر گرفت پلاستیکی بودن و تجدید پذیر نبودن جنس این کابینت هاست. اما کابینت های
پی وی سی با این وجود مدل مطلوبی برای منازل کوچک به شمار می روند.

کابینت کلاسیک رومی

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به بررسی انواع کابینت آشپزخانه بپردازیم. در خرید کابینت آشپزخانه باید به این نکته توجه کنیم که کابینت مهم ترین بخش از محیط منزل شماست. به همین دلیل باید هم از نظر رنگ و هم از نظر ساختار و استحکام بدنه بسیار مناسب باشد. همچنین لازم است متناسب با بودجه ای که برای خرید کابینت آشپزخانه در نظر گرفته اید به انتخاب بهترین مدل مطلوب برای خودتان بپردزاید. شرکت درسا با ارائه ی بهترین مدل های کابینت آشپزخانه در قیمت های مختلف برای همه ی سلایق در خدمت شماست. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

پنتری روم چیست؟

اتاقی کوچک یا کمد و کابینتی است که معمولا در آشپزخانه یا نزدیک آن قرار دارد و برای ذخیره خوراکی های فاسد نشدنی و لوازم آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

فضای پنتری هم می تواند بزرگ و به صورت اتاقی مجزا ، و هم به صورت گنجه یا کابینت با قفسه های باز باشد. از پنتری حتی در کنج ها و گوشه های کم استفاده ، مثل زیرپله ، نیز می توان استفاده کرد یا به صورت کشویی بلند و باریک در کنار یخچال و غیره.

کاربرد ایجاد پنتری روم

صرفه جویی در وقت و هزینه ، پوشش دادن فضاهای بی مصرف و پرت ، سازماندهی به وسیله های داخل کمدها و کابینت ها و کاهش بهم ریختگی ها و انباشتگی.

انواع مدل ها کابینت

کابینت ممبران

کابینت

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت ممبران

کابینت

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران

کایسنت هایگلاس

کابینت هایگلاس

کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه در تهران

کابینت

کابینت مدرن طوسی

کابینت آشپزخانه مدرن سفید طوسی

کابینت مدرن سفید طوسی

کابینت مدرن سفید طوسی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *