کابینت آشپزخانه ها...

نشان دهنده اشتیاق بزرگ برای معماری مدرن هستند.

کابینت آشپزخانه درسا در

به نظر شما، کابینت لوکس دارای چه ویژگی‌هایی است؟

کیلیان اشتاس(کارشناس مطرح این حوزه): امروزه معنای واژه «لوکس» از بار نسبتاً منفی که تجملات و زیاده‌روی در زندگی را در اذهان مردم تداعی می‌کرد، به سمت مثبت‌تری همانند فوق‌العاده و ارزشمند تغییر معنا داده است. این معنای فاخر به خوبی، با مردم امروز که به دنبال یافتن شیوه‌هایی نوین برای بهبود و زیباسازی اصالت‌محور نمایه‌ی خانه و آشپزخانه‌ی خود هستند، سازگارتر است. آشپزخانه‌ها باید فضایی به شیوه‌ای خاص و متین، هم از منظر زیبایی و هم از دیدگاه عملی، بهداشتی و ایمنی‌ بوده و دارای بیشترین و بهترین ماهیت جهت صرف غذا، نوشیدنی، آرامش و بهداشت محیط باشند. امروزه، خوشبختانه لذتهای خوردن و آشامیدن، علاوه بر اینکه مورد توجه و علاقه‌ی همگان قرار گرفته بلکه از مکمل‌های اصلی زیباسازی یک زندگی کامل نیز محسوب می‌شوند.

از دیدگاه ما که به پشتوانه‌ی تجربیات سالیان متمادی، از مدعیان تخصص در این حوزه هستیم، کابینتی، کابینت لوکس نامیده می‌شود که شاخص‌های زیر در آنها به طور کامل مورد توجه واقع شده باشند:

آیا یک کابینت گران‌قیمت، به‌خودی‌خود، نماد یک آشپزخانه لوکس است؟
پاسخ قطعاً منفی است، زیرا شاخص‌های مهم دیگری نیز در ایجاد و تعریف این جایگاه خاص، دخیل هستند. ارزش مادی به تنهایی فقط نشان‌دهنده‌ی یک مزیت اثبات نشده از لحاظ کمیت است. کابینت آشپزخانه با این نگاه، تقریباً جایگزین خودرو- به عنوان نماد وضعیت رفاهی زندگی- شده است. اگر به دیدگاه زیبایی‌شناختی مردم دنیا رجوع کنید، متوجه خواهید شد که آنها چگونه زیبایی‌های کابینت آشپزخانه و خانه را با نگاه و دستان خود لمس و تجربه می‌کنند. آشپزخانه‌های امروزی، مقدار زیادی از نیازها و سلیقه‌های آنها را برآورده کرده‌اند.

کابینت آشپزخانه درسا در

چرا آشپزخانه برای بیشتر مردم اهمیت پیدا کرده است؟

امروزه، در نزد مردم جهان، تعریف اغلب ارزش‌های اجتماعی تغییر پیدا کرده‌است که در این راستا، مسائل زیست‌محیطی، سلامت، جامعه و تناسب‌اندام از اهمیت فزاینده‌ای برخوردارند. یک خودروی لوکس یک شاهکار فنی به شمار می‌رود اما شما به تنهایی و در ساعات محدودی از آن بهره می‌برید در حالی که یک کابینت خاص از لحاظ زیبایی و کیفیت عملکردی، با این ارزش‌ها مطابقت بیشتری دارد زیرا آشپزخانه‌ها، به نوعی، محل اجتماع و نقطه‌ی اتصال جدید خانواده هستند. خوشبختانه، اغلب آنها از شاهکارهای تلفیقی صنعت و هنر امروز محسوب می‌شوند و با این مزیت ویژه، قطعاً پایدار و محبوب هستند زیرا طراحی و کیفیت ساخت آنها ماندگار و حائز اهمیت همیشگی است.

آشپزخانه‌ها ظرفیت زیادی برای بهره‌مندی از جلوه‌های معماری دارند. امروزه، علاقه‌ی مردم به استفاده از معماری مدرن در خانه و به ویژه در ساختار آشپزخانه‌شان امری ملموس و اثبات شده است. «شرکت درسا» با اتکا به پشتوانه‌ی تجربه موفق و دیرین خود که سلیقه و پسند مردم را رسالت کاری خود می‌داند، در چندین سال اخیر، در این خصوص پیشتاز بوده است. «آشپزخانه‌های درسا» با زیبایی منحصر به فرد معماری‌شان، خود را جدا از اتاق‌های دیگر خانه ندانسته بلکه خود را جزئی اساسی از کل می‌دانند که علاوه بر محلی برای طبخ غذا، از جایگاه ویژه‌ای جهت صرف غذا توأم با آرامش و زیبایی با رویکرد معماری مدرن برخوردارند.

اعضای خانواده در آشپزخانه می‌توانند به عنوان یک جامعه‌ی کوچک به هم بپیوندند

روزانه تک‌تک اعضای خانواده، چندین بار برای صرف غذا، نوشیدنی و آماده کردن غذا در آشپزخانه حضور دارند ولی آیا به اینکه از لوازم شخصی‌شان مثل لپ تاپ، چند بار و چه مدت در آشپزخانه نیز استفاده می‌کنند، توجه دارند؟ هدف از طرح این سئوال این است که در اغلب موارد، حضور ما در آشپزخانه، خیلی بیشتر از فقط صرف غذا و نوشیدنی بوده و ساعات قابل توجهی از عمر ما در آن فضا می‌گذرد و این امر، اهمیت ساختار و نیاز به زیبایی و آرامش‌بخشی آن را صدچندان می‌کند که به عنوان یکی از نیازهای اساسی زندگی، نیازمند توجه و ارزشگذاری است.

چرا امروزه، برای بسیاری از مردم، آشپزخانه، اتاق نشیمن جدید است؟

این روزها آشپزخانه به محل دورهمی خانوادها تبدیل شده است زیرا فضایی باز با محیطی بسیار گرم و دلپذیر است و مردم بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانند. اغلب ما بعد از یک شیفت کاری، پس از ورود به خانه و گرفتن دوش و پوشیدن لباس خانه، سری به آشپزخانه می‌زنیم تا تجدید انرژی کرده و همراه با خوردن عصرانه یا وعده‌ی غذایی، حالی از اهل خانه بپرسیم و گپ صمیمانه‌ای داشته باشیم.

آشپزخانه‌های مدرن ما همیشه بهترین نماد سبک زندگی شما بوده است. آشپزخانه‌های مدرن ما به کمک رنگ، طراحی، فناوری و نوآوری روز دنیا، اعجاز معماری ملی و جهانی را برای شما به ارمغان آورده‌اند.

«کابینت‌های مدرن» دارای طرح‌ها و متریال‌های ساده هستند؛ سبکی که بر عملکرد و فرم ساده‌ی محصول، بیش از تزئینات تأکید دارد.

ما پیشنهادهای شاخص و ماندگاری برای مشتریان خود جهت انعکاس زیباتر سلیقه‌های زرین‌شان و نیز برآورده شدن نیازهایشان ارائه می‌دهیم.

امروزه با استفاده از شیوه‌ی برنامه‌ریزی شاخص «شرکت درسا»، می‌توان با سه دنیای سبک مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک، فضاهای آشپزخانه را به گونه‌ای طراحی کرد که کاملاً منعکس‌کننده‌ی سلیقه‌ی اهل خانه باشد و پاسخ بهینه‌ای به احساسات فردی ایشان در مورد جزئیات ذوقی و هنری زندگی باشد.

در یک فضای باز هم‌چون آشپزخانه، همه جزئیات باید به دقت برنامه‌ریزی شوند زیرا آشپزخانه با اشتراک‌گذاری فضای خود با پذیرایی و راهرو، به قلب خانه تبدیل می‌شود، مکانی است که بیشتر وقت خود را در آن گذرانیده و از میهمانان خود پذیرایی می‌کنید. توجه ویژه به جزئیات خانه، برای رسیدن به یک نتیجه‌ی زیباشناختی متمایز، امری بسیار ضروری است.

طراحی مینی‌مالیستی، بر عشق به جزئیات، معیار کمال و ارزش مواد انتخابی تأکید دارد. ترکیب موادی که تناسب و زیبایی فرم و رنگ را در داخل و خارج از خانه فراهم می‌کند.

با استفاده از برنامه‌ریزی‌ها و محصولات شرکت درسا، لذت زیبایی محیط را به نگاهتان ارزانی و پیشکش کنید.

علی‌رغم اینکه بسیاری از سبک‌های سنتی کابینت، از چرخه‌ی ذوق و سلیقه مردم برای انتخاب خارج شده‌اند اما کابینت‌های «سبک شیکر»، به لطف ظاهر مینی‌مال‌شان هم‌چنان متمایز بوده و چیزی از میزان محبوبیت‌شان کاسته نشده است. هر درب به سبک «شیکر»، دارای پنج بخش است: قطعات عمودی در طرفین به نام پایه، قطعات افقی در بالا و پایین و یک پانل فرورفته در وسط. ظاهر کلاسیک و ساده‌ای که هرگز از مد نمی‌افتد و معمولاً با رنگ‌های پلی‌یورتان پوشش داده می‌شود و هم‌چنان چشم‌نواز است.

برای داشتن زندگی کلاسیک، باید یک سنت‌گرای اصیل بود. چه لباس، چه ماشین، چه موسیقی مورد علاقه یا مبلمان و در یک کلام همه‌ی علاقه‌مندان کلاسیک در سرتاسر جهان، با اشتیاق خود نسبت به صنعت نوین و اصالت، برای گسترش ارزش‌های واقعی و ظرافت ماندگار متحد می‌شوند. اصالت نیز به اندازه‌ی قطعات اصلی جوینده دارد. کسانی که در حلقه‌های فرهنگی مختلف حرکت می‌کنند، متوجه هستند که کلاسیک در حال تبدیل شدن به یک سبک زندگی جدید فراگیر، به ویژه در طراحی داخلی است.

یک کابینت می‌تواند یک جزیره باشد؛ فضایی از آرامش و آسودگی که در آن بتوانید از ازدحام آزاردهنده و فرسایشی زندگی روزمره دور شوید. برای کابینت کلاسیک، فرم‌های دل‌بازی طراحی شده، رنگ‌های حساس انتخاب شده و ما در طراحی آن‌ها از هر چیزی که بیش از حد تزئینی است، اجتناب کرده‌ایم؛ فضایی پدید آمده، سرشار از زیبایی و آرامش‌.

آشپزخانه با یونیت شبه‌جزیره‌ای

این عنصر، قادر است فضای اضافی و کاربردی ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد، به گونه‌ای که می‌تواند ضمن جادادن سینک و یا اجاق گاز شما در داخل خود، میز صبحانه‌ی آشپزخانه نیز باشد.دیدگاه ما از کابینت آشپزخانه این است که علاوه بر اینکه باید پروژه‌ی همه‌کاره‌ای باشد که بتواند نیازهای اهل خانه را تأمین کند، لازم است بسیار کاربردی و سازگار هم باشد.

یونیت شبه‌جزیره‌ای، پلی است بین آشپزخانه و پذیرایی با یک فضای اضافی مفید که جلوه‌ی آشپزخانه‌ی شما را به رخ هر بیننده‌ای می‌کشد.

تاریخچه تولید کابینت مدرن

تاریخ پیدایش و طراحی سبک کابینت مدرن، به دوران جنگ جهانی اول برمی‌گردد. این سبک کابینت از ویژگی‌هایی مانند سطح صاف و بدون شیب، شکل‌های هندسی و استفاده از حداقل تزئینات برخوردار بود. «کابینت‌ آشپزخانه مدرن» با شاخصه‌هایی مثل براق بودن، طراحی زاویه‌دارتر، سادگی درها و چهارچوب‌هایش شناخته می‌شود.طراحی کابینت مدرن جدید، حاکی از تمایل مردم به اثاثیه‌ی آشپزخانه مدرن از اواسط قرن بیستم است که کابینت‌ها زوایا و منحنی‌های ناهمگون و دلگیری داشتند، در حالی که قسمت‌های مختلف یک آشپزخانه مدرن می‌تواند محل استقرار کابینت‌هایی باشد که نشان‌دهنده‌ی سطوح زاویه‌دار یا منحنی‌ است.

مشخصات کابینت مدرن

کابینت‌های مدرن، برخلاف مدل‌های کلاسیک، صیقلی‌تر و منسجم‌تر بوده و اغلب از ترکیب مواد و مصالح مختلفی ساخته می‌شوند. در ساخت سبک کابینت آشپزخانه مدرن، هر دو نوع متریال جدید و قدیمی کاربرد دارند به طوری که هنوز هم از چوب طبیعی در ساخت این کابینت‌ها استفاده می‌شود. چوب، لمینت، شیشه و انواع فلزات در تولید کابینت‌های مدرن، نقش اساسی دارند.کابینت‌‌های مدرن، مانند کابینت نسل قبل؛ بزرگ، جاگیر و دارای درهای بزرگ و حکاکی‌‌شده نیستند و به جای آن، دارای ساختار مرتب‌تر، کم‌جاتر و زیباتری از قبیل کشو‌های عریض و کاربردی، هستند.

از دیگر مشخصات کابینت مدرن، استفاده حداکثری از فضا در ساخت آن است، به طوری که ما در این سبک، شاهد کابینت‌های بلند و کشیده هستیم که حتی گاهی تا سقف خانه نیز امتداد دارند.تنوع و رنگ باکیفیت بالا، یکی دیگر از مزایا و زیبایی‌های کابینت مدرن است. این سبک، برخلاف سبک‌های کلاسیک، تنوع رنگ نامحدودی داشته، به نحوی که ما می‌توانیم طبق سلیقه مشتریان خوش‌ذوقمان، کابینت‌هایی با رنگ‌های شاد، پرانرژی و حتی غیرمتعارف تولید کنیم.

فارغ از بحث رنگ یا مواد به کار رفته در طراحی مدرن آشپزخانه، مهم‌ترین مسئله‌ای که درباره این نوع کابینت مدنظر است، شکل و فرم درهای آن است. انواع کابینت مدرن جدید، دارای درهای صاف و مسطحی هستند که مانع وجود جزئیات اضافی در آن‌ها می‌شود. هیچ مدل‌بندی سلطنتی، سطوح برجسته یا حکاکی‌های تزئینی، بر روی بدنه یا درهای کابینت مدرن مشاهده نمی‌شود و به جای آن، سطوح صاف و براقی دارند.

کابینت مدرن هم برای آشپزخانه‌های بزرگ و هم برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است. این سبک طراحی، هم موردپسند کسانی است که آشپزخانه‌یشان، پنجره‌های زیادی دارند و هم مطلوب کسانی است که پنجره‌های کمی در آشپزخانه دارند و با محدودیت نور مواجه هستند.

سادگی موجود در طراحی کابینت مدرن جدید، امکان ایجاد فضایی جادار و رؤیایی را در آشپزخانه فراهم کرده است. در این کابینت‌ها، تجهیزات مدرن و جدید بیشتری به کار رفته است که این مسئله اساساً، به بهره‌وری و بهینه‌سازی فضا کمک می‌کند.

کمد دیواری درب درسا کمد دیواری
درب چوبی

برای مشاهده نمونه کارهای کمد دیواری و درب چوبی درسا در ، با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید همچنین می توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

همچنین می توانید پیچ اینستاگرام درسا در را دنبال نمایید تا نمونه کار های دیگر شرکت را در آنجا مشاهده نمایید.

doorsadoor_official@