درسا در

طراحی مختص به دکوراسیون داخلی هر آشپزخانه در یک قسمت اصلی به نام اصول طراحی کابینت شکل می گیرد. البته طراحی کابینت برای آشپزخانه به سبک مدرن یا کلاسیک یک سری قوانین و اصولی دارد. حال اگر این قوانین به طور درست و کامل اجرا گردد، یک آشپزخانه زیبا و فوق العاده شیک در اختیار شما می گذارد. این قوانین به روز در عین حال ساده بوده و برای فراگیری آن ها به چیزی نیاز نیست.

اصول طراحی کابینت انتخاب سبک

همان گونه که قبلا اشاره شد، کابینت مهمترین بخش آشپزخانه را به خود اختصاص می دهد. بنابراین کابینت تعیین کننده سبک طراحی هر آشپزخانه می باشد. پس کابینت ها با هر سبکی که طراحی و ساخته شوند همان سبک را به آشپزخانه می بخشند. برای مثال کابینت مدرن جلوه ای ساده و بدون جزئیات دارد و به عکس کابینت کلاسیک که با منبت کاری و حاشیه های برآمده همراه است. همچنین از درب های صاف و بدون برآمدگی برخوردار بوده و فقط با خط کوچک و باریک مرز بین هر کابینت را نشان می دهد.

اصول طراحی کابینت انتخاب رنگ

رنگ در اصول طراحی کابینت تا حدودی به سلیقه مشتری بستگی دارد. اما در حالت کلی بیشتر از رنگ هایی با زمینه سرد در آشپزخانه استفاده می شود. رنگ هایی همچون بنفش، آبی، سایه روشن هایی از سبز، خاکستری و سفید به ویژه در کابینت های مدرن بیشتر کاربرد را دارد. شدت کم چنین رنگ هایی موجب می شود اثری آرامش بخش و در عین حال زیبا در فضا به وجود آید.همچنین برای متعادل سازی آشپزخانه می توان رنگ چوب یا قهوه ای را با رنگ سفید ترکیب کرد و از فضا ایجاد شده لذت کافی را برد.

درسا در

برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کابینت با شماره 22255996 – 021 تماس حاصل نمایید.

اصول طراحی کابینت انتخاب دستگیره

نکته سوم و مهم در اصول طراحی کابینت، انتخاب نوع دستگیره می باشد در حالی که از چشم اکثر افراد مخفی می ماند. زیرا هیچ چیز به اندازه دستگیره کابینت قادر نمی باشد بر سبک و طراحی آشپزخانه تاکید نماید. حال جهت نشان دادن بیشتر سبک مدرن باید از دستگیره های ساده و صاف با خطوط مستقیم و عرض کم و طول زیاد استفاده کرد. همچنین طبق نظر طراحان مدرن دستگیره های کابینت هر چه طول بلندتر و بیشتری داشته باشد، ظاهر مدرن تری به خود می گیرد. درنتیجه جهت کامل تر نشان دادن ظاهر کابینت بهتر است از دستگیره های براق فلزی و کشیده استفاده شود.

مثلث طلایی یا مثلث کار

رعایت ارگونومی در اصول طراحی کابینت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با داشتن مثلث کار می توان چنین ارگونومی را به بهترین شکل ممکن در فضای آشپزخانه پیاده سازی کرد. مثلث طلایی نوعی نقش و راهنما به حساب می آید که در بهینه سازی فضا به طراح کمک می کند. بنابراین در راس های این مثلث بایستی یخچال، سینک و گاز قرار گیرد تا دسترسی به آن ها آسان تر باشد. زیرا طراحی آشپزخانه بر اساس چنین نقشه ای باعث می شود پروسه آشپزی  آسان تر، لذت بخش تر و در زمان کوتاهی صورت می گیرد.

اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه یکی دیگر از اصول طراحی کابینت می باشد که فضای نامرتب و بدون سبک را سرو سامان می بخشد. همچنین هر چقدر فضای آشپزخانه بزرگ و تعداد کابینت ها زیاد باشد باز جایی دادن همه ظروف در آن ها چندان آسان نیست. بنابراین با بهره بردن از اکسسوری ها مانند یراق آلات و اپلاینس ها نقش مهمی در طراحی به روز و موفق آمیز دارد. چیدمان و نگهداری هوشمندانه استفاده از محیط موجود را به بیشترین حد خود می رساند و دسترسی به ظروف و مواد غذایی آسانتر می شود. ناگفته نماند که استفاده از اکسسوری با برندهای معتبر و تنوع بالا می تواند فضاهای پرت آشپزخانه را دیزاین نماید.

اصول طراحی کابینت های گلاس

کابینت های گلاس جدیدترین نوع از کابینت ها می باشد که درب آن ها از روکش براق و شفافی برخوردار است. همین روکش موجب بازتاب نور از سطح کابینت شده و نوعی منبع روشنایی در فضای آشپزخانه به حساب می آید. اصول طراحی در این نوع کابینت به گونه ای است که بیشتر برای فضاهای کوچک توصیه می شود. زیرا ورق های گلاس به ویژه رنگ سفید با روشن کردن محیط، آشپزخانه را بزرگتر از حالت معمولی نشان می دهد. البته این نوع کابینت به مراقبت بیشتری نیاز دارد. زیرا خش و خط را خیلی سریع به خود جذب می نماید.

درسا در

برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کابینت با شماره 22255996 – 021 تماس حاصل نمایید.

اصول طراحی کابینت در آشپزخانه کوچک با متراژ کم

مدت زمان، هزینه و پیچیدگی در بازسازی کابینت ارتباط مستقیمی با متراژ آشپزخانه دارد. بنابراین زمانی که تمام عوامل یکسان یک به یک در آشپزخانه مورد مقایسه قرار می گیرد، هزینه کابینت در آشپزخانه کوچک تر، کمتر می باشد. زیرا متریال کمتری به کار رفته و پروسه اجرا زودتر تمام می شود. البته شرایط نگهداری از کابینت در آشپزخانه با متراژ کم آسان نیست. بنابراین سریع تر کثیف می شود و کیفیت خود را از دست می دهد. همچنین طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک از مزایای زیادی برخوردار است که به شرح زیر می باشد:

  • طراحی آسان
  • استفاده از به روز ترین متریال ها
  • هزینه کمتر
  • ارگونومی بهتر و طراحی کارآمدتر
  • اندازه های استاندارد در اصول طراحی کابینت

اندازه استاندارد برای ارتفاع کابینت های بالایی بسته به قد صاحب ملک تعیین می گردد که معمولا 50 الی 90 سانتی متر است. همچنین ارتفاع باکس ها یا کمدهای عمودی باید 180 الی 220 سانتی متر باشد که در اینجا نیز قد صاحب ملک و ارتفاع سقف از کف حائز اهمیت است. معمولا ارتفاع کابینت های پایینی 70 الی 75 سانتی متر می باشد که بخش پاخور به این اندازه نیز اضافه می شود. ارتفاع کانتر مختص غذاخوری باید از اندازه استاندارد 89 الی 91 سانتی متر برخوردار باشد.

یکی دیگر از اصول طراحی کابینت توجه به عمق استاندارد کابینت هایی پایینی و بالایی می باشد. بنابراین عمق کابینت پایینی باید در ارتفاع استاندارد 0/6 متری قرار گیرد تا به پیشخوان برسد. اما کابینت بالایی در ابعاد کوچکتر ساخته می شود و ایده آل ترین عمق آن بین 0/3 الی 0/5 می باشد. زیرا باید هنگام استفاده از پیشخوان و کابینت های بالایی به صورت همزمان از برخورد سر جلوگیری کند. در نتیجه کابینت های بالایی کوچکتر ساخته می شوند.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید . مشاوران ما در درسادر همواره پاسخگوی شما هستند.

اینستاگرام درسا در

همچنین می توانید پیچ اینستاگرام درسا در را دنبال نمایید تا نمونه کار های دیگر شرکت را در آنجا مشاهده نمایید.

doorsadoor_official@

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید همچنین می توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

کابینت

اصول طراحی کابینتاصول طراحی کابینت mdfاصول طراحی کابینت آشپزخانهاصول طراحی کابینت اشپزخانهاصول طراحی کابینت ام دی افاصول طراحی کابینت با ام دی افاصول طراحی کابینت با چوباصول طراحی کابینت با فتوشاپاصول طراحی کابینت با نقشهاصول طراحی کابینت بتنیاصول طراحی کابینت برای آشپزخانه 4 متریاصول طراحی کابینت برای آشپزخانه 6 متریاصول طراحی کابینت برای آشپزخانه 9 متریاصول طراحی کابینت پذیراییاصول طراحی کابینت پکیجاصول طراحی کابینت پلاناصول طراحی کابینت پلکانیاصول طراحی کابینت پلیمریاصول طراحی کابینت پنجرهاصول طراحی کابینت پنجره داراصول طراحی کابینت پی وی سیاصول طراحی کابینت پیش ساختهاصول طراحی کابینت تا سقفاصول طراحی کابینت تجاریاصول طراحی کابینت ترکیباصول طراحی کابینت تمام چوباصول طراحی کابینت تهراناصول طراحی کابینت توکاراصول طراحی کابینت ثابتاصول طراحی کابینت ثانویهاصول طراحی کابینت جا ادویه ایاصول طراحی کابینت جاداراصول طراحی کابینت جاکفشیاصول طراحی کابینت جدیداصول طراحی کابینت جدید آشپزخانهاصول طراحی کابینت جدید ایرانیاصول طراحی کابینت جزوهاصول طراحی کابینت جزیرهاصول طراحی کابینت جزیره ایاصول طراحی کابینت جزیره در آشپزخانهاصول طراحی کابینت چگونه استاصول طراحی کابینت چوباصول طراحی کابینت چوبیاصول طراحی کابینت چوبی آشپزخانهاصول طراحی کابینت چیدماناصول طراحی کابینت چیدناصول طراحی کابینت چیستاصول طراحی کابینت حرفه ایاصول طراحی کابینت خارجیاصول طراحی کابینت خاصاصول طراحی کابینت خاکستریاصول طراحی کابینت خانگیاصول طراحی کابینت خانهاصول طراحی کابینت خانه های کوچکاصول طراحی کابینت خطیاصول طراحی کابینت خلاقانهاصول طراحی کابینت خودکاراصول طراحی کابینت در اشپزخانهاصول طراحی کابینت ذهنیاصول طراحی کابینت رنگیاصول طراحی کابینت روشوییاصول طراحی کابینت روکش چوباصول طراحی کابینت رومیاصول طراحی کابینت روی ستوناصول طراحی کابینت روی کاغذاصول طراحی کابینت رویتاصول طراحی کابینت زیر پلهاصول طراحی کابینت زیر پنجرهاصول طراحی کابینت کلاسیککتاب اصول طراحی کابینت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *