درسا در

طبق نظریه برخی از افراد متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از کابینت چوب گردو مناسب ترین نوع کابینت آشپزخانه کلاسیک می باشد. البته خرید این نوع کابینت برای اکثر افراد امکان پذیر نیست. زیرا کابینت چوبی بیشتر در خانه های گران قیمت و لوکس مشاهده می شود. همچنین می توان از این نوع چوب مرغوب و بادوام در جهت ساخت انواع روکش های چوبی استفاده کرد. به جرات می توان گفت این نوع چوب کیفیت بالایی در طراحی و ساخت انواع کابینت های آشپزخانه با روکش چوبی را دارد. بنابراین جهت انتخاب کابینت با روکش چوب گردو یا تمام چوب باید با ویژگی های آن آشنا شد سپس اقدام به خرید این نوع کابینت نمود.

خصوصیات چوب گردو در ساخت کابینت با چوب گردو

چوب گردو با وجود ویژگی هایی همچون بافت زیبا، صیقل پذیر و همگن بودن در صنایع متعددی از جمله منبت کاری و خراطی کاربرد فراوانی دارد. همچنین رنگ طبیعی و اصلی چوب گردو تقریبا قهوه ای تیره می باشد. اما به علت خاصیت رنگ پذیری می توان این چوب را با رنگ های مختلفی رنگ آمیزی کرد. از دیگر خواص چوب گردو این است که هر چه بیشتر در معرض نور خورشید قرار گیرد رنگ آن روشن تر خواهد شد. این چوب در بازار چوب گردو آمریکا بالاترین قیمت را به خود اختصاص داده است. بنابراین استفاده تمام از چوب گردو در تولید کابینت آشپزخانه تا حدودی دور از منطق می باشد.

درسا در

برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کابینت با شماره 22255996 – 021 تماس حاصل نمایید.

کابینت با روکش چوب گردو

جهت ساخت یک متر کابینت چوب گردو بسته به طرح و نقوش ایجاد شده روی چوب به مبلغی حدود 25 الی 35 میلیون تومان پول نیاز است. بنابراین برای استفاده محدود از چوب طبیعی و کاهش هزینه می توان از ترکیب روکش چوب گردو و ام دی اف با ضخامت های متعدد استفاده کرد. زیرا روکش چوب گردو یکی از ظریف ترین روکش های طبیعی می باشد که برای ساخت محصولات چوبی گران و لوکس به کار می رود. این روکش از کانادا و کشورهای آمریکایی وارد کشور شده و ضخامتی حدود 1 الی 3 میلیمتر دارد.

کابینت روکش گردو تفاوت خیلی کمی با انواع کابینت چوب دارد. تنها تفاوت آن این است که کابینت روکش گردو از طراحی ساده تری برخوردار است. بنابراین از طرح کابینت کلاسیک دور بوده و شباهت بیشتری به کابینت نئوکلاسیک دارد. همچنین استفاده از آلپی (طبیعی) یا روکش چوب فرآوری شده و ام دی اف ایرانی یا خارجی تاثیر زیادی در کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه خواهد داشت. البته پارامترهای دیگری همچون جک، کیفیت ریل، درجه کیفیت رنگ و یا نوع به کار رفته در کیفیت نهایی کابینت تاثیر می گذارد.

نکاتی در مورد خرید کابینت چوب گردو

به کارگیری چوب گردو خارجی و ایرانی در زیبایی و کیفیت نهایی کابینت چوب گردو نقش مهمی ایفا می کند. حال اگر هزینه برای متقاضی مدنظر نباشد، بهترین گزینه خرید چوب گردو خارجی به ویژه آمریکایی یا کانادایی می باشد. همچنین برای کاهش هزینه از رنگ هایی با درجه 2 یا 3 استفاده نشود.

بنابراین برای افزایش استحکام کابینت، رنگ های ضدآب و خارجی را به کار ببرید. زیرا به جز رنگ درجه 1 سایر رنگ ها خیلی سریع تغییر رنگ داده و کیفیت ظاهری کابینت را از بین می برند. حال اگر این نوع کابینت ها در معرض نور خورشید یا فضایی دارای رطوبت قرار گیرند در زمان سریعتری کیفیت خود را از دست می دهند.

دوام کابینت چوب گردو

کابینت ام دی اف از لحاظ مقاومت در برابر مواد شوینده و آب از استحکام بیشتری نسبت به کابینت چوب گردو برخوردار است.. همچنین تمیزکاری و نگهداری کابینت MDF آسان تر می باشد. ولی اگر در نگهداری کابینت با جنس چوب گردو سلیقه و دقت لازم به خرج داده شود، برای سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد. البته اگر چوب های به کار رفته در ساخت کابینت را از لحاظ چگالی و مقاومت مورد مقایسه قرار داد، می توان به چوب گردو به عنوان مقاوم ترین چوب ها اشاره کرد.

درسا در

برای مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کابینت با شماره 22255996 – 021 تماس حاصل نمایید.

رنگ آمیزی کابینت چوب گردو

به علت زیاد بودن هزینه چوب گردو یا روکش، استفاده از یک سری رنگ های پوششی که جلوه طبیعی چوب را از بین می برد منطقی نیست. بنابراین زمانی که در ساخت کابینت آشپزخانه از چوب طبیعی استفاده می شود باید به هنگام رنگ آمیزی، رنگ هایی را با رنگ چوب طبیعی انتخاب کرد. البته بهترین نوع رنگ همان رنگ پلی استر شفاف و پلی اورتان است که با حفظ بافت های چوب گردو مقاومت بالایی به کابینت می بخشد. استفاده درست و بجا از انواع تجهیزات، رنگ و داشتن تجربه لازم در حوزه رنگ کاری چوب می تواند در ظاهر کابینت تفاوت زیادی ایجاد کند. این تجهیزات شامل پتینه، شاپان، کیلر و سیلر می باشد.

مزایای کابینت چوب گردو

  • انطباق پذیری

یکی از مزایای کابینت با چوب گردو این است که از قابلیت ابزار خوری بسیار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین کابینت در انواع طرح و مدل مطابق سلیقه کارفرما به صورت سفارشی ساخته می شود. همچنین به دلیل انعطاف پذیر زیاد می توان با روش های گوناگون به آن شکل و طرح متنوعی داد. کابینت چوبی در عمق ها، اندازه ها و اشکال مختلفی طراحی می شود و با نصب آن در آشپزخانه، جلوه ی منحصر به فرد به خانه می بخشد.

  • چوب عایق صدا

یکی از مزایای بارز کابینت با چوب گردو این است که همانند یک عایق صدا عمل می کند. زیرا چوب با بافت ارتجاعی، صداهای موجود در فضا را جذب کرده و آرامش خاصی به خانه می بخشد. همچنین چوب گردو در برابر گرمای آشپزخانه از مقاومت بالایی برخوردار است. اما کابینت هایی همچون ممبران نسبت به حرارت بسیار آسیب پذیر می باشند و کیفیت خود را در کمترین زمان از دست می دهند.

  • کابینت چوب گردو برگرفته از طبیعت

بین طبیعت و روح بشر یک پیوند ناگسستنی وجود دارد که با استفاده از ایجاد کابینت چوبی در محیط آشپزخانه این پیوند را دوباره تداعی می کند. همچنین محصولات چوب طراوت و حس خوبی در فضای خانه به وجود می آورد و مقاومت بالایی نسبت به سایر متریال ها دارد. بنابراین همین مسئله باعث می شود که فرد برای کابینت منزل یک بار هزینه کند. سپس در مدت طولانی از زیبایی و دوام آن بهره ببرد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید . مشاوران ما در درسادر همواره پاسخگوی شما هستند.

اینستاگرام درسا در

همچنین می توانید پیچ اینستاگرام درسا در را دنبال نمایید تا نمونه کار های دیگر شرکت را در آنجا مشاهده نمایید.

doorsadoor_official@

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید همچنین می توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

کابینت

چوب گردو در کابینتصفحه کابینت چوب گردوقیمت کابینت با چوب گردوقیمت کابینت تمام چوب گردوقیمت کابینت چوب گردوکابینت با چوب گردوکابینت تمام چوب گردوکابینت چوب رنگ گردوییکابینت چوب گردوکابینت چوب گردو از راشکابینت چوب گردو از کجا بخرمکابینت چوب گردو اصلکابینت چوب گردو الوارکابینت چوب گردو امروزکابینت چوب گردو امریکاییکابینت چوب گردو ایتالیاییکابینت چوب گردو ایرانیکابینت چوب گردو ایستادهکابینت چوب گردو پشمیکابینت چوب گردو پلارکابینت چوب گردو پی وی سیکابینت چوب گردو ثابتکابینت چوب گردو جاکفشیکابینت چوب گردو جداکابینت چوب گردو جدیدکابینت چوب گردو جوینتکابینت چوب گردو چرمکابینت چوب گردو چرمیکابینت چوب گردو چندکابینت چوب گردو چند استکابینت چوب گردو چه خاصیتی داردکابینت چوب گردو چه رنگی استکابینت چوب گردو چوبیکابینت چوب گردو چینیکابینت چوب گردو حد نوکابینت چوب گردو حراجکابینت چوب گردو خارجیکابینت چوب گردو خاکستریکابینت چوب گردو خریدکابینت چوب گردو خشککابینت چوب گردو خوابکابینت چوب گردو داخلکابینت چوب گردو دست دومکابینت چوب گردو دیوارکابینت چوب گردو زردکابینت چوب گردو سادهکابینت چوب گردو سبزکابینت چوب گردو سفیدکابینت چوب گردوییکابینت روکش چوب گردوکابینت طرح چوب گردوکابینت طرح چوب گردویی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *